מבזקיםמשפטי/פלילי

עשרות בלוני גז התפוצצו ואדם נפצע, למקום הוצא צו הפסקה מנהלי

צו הפסקה מנהלי הוצא למקום ברהט אשר עפ"י החשד פעל כמקום למילוי ואחסון גז ועלה באש תוך גרימת פציעתו של אדם.

ביום שישי האחרון (23.8) בשעות הבוקר התקבל במשטרת ישראל דיווח על רכב עולה באש ופיצוץ בלוני גז בשכונה 30 בעיר רהט. שוטרים שהגיעו למקום זיהו משאית שרופה, עליה בלוני גז רבים ובלוני גז אשר פוזרו מעוצמת הפיצוץ.

בנוסף, בסמוך למקום התגלתה סככה אשר נהרסה כליל מעוצמת הפיצוץ ועולה החשד כי שימשה כמקום אחסנה לבלוני גז נוספים. כמו כן, התגלו ממצאים המלמדים כי עפ"י החשד במקום היה מתקן פיראטי למילוי גז.

כתוצאה מהפיצוץ, מלבד זירת ההרס הרב, נפצע אדם אשר שהה בסמוך למקום ונזקק לטיפול רפואי.

במשטרת ישראל נפתחה חקירה בשיתוף כיבוי אש ומנהל הגז.

אתמול (שני) ביצע מפקד תחנת רהט שימוע לבעל העסק בדבר החלטה על סגירת עסק המתנהל ללא רישיון או בניגוד לתנאי הרישיון.

בתום השימוע ולאחר שנשקל האיזון שבין פגיעה בפרנסה ושיקולי חופש העיסוק של בעל העסק מחד, והשמירה על שלומו וביטחונו של הציבור מאידך, מצא כי הצו דרוש באופן מיידי לשם מניעת מטרד וסכנה חמורה ומיידית לשלום הציבור, בטחונו ורכושו הנשקפים מהמשך העיסוק בעסק.

אשר על כן, המליץ מפקד התחנה למפקד מחוז דרום לעשות בסמכותו ולהורות על הפסקה מידית וארעית של העיסוק בעסק וזאת לאור מסוכנותו החמורה והמידית של העסק.

לאור האמור ונוכח הממצאים אשר העלו חשד כי העסק שבנדון מהווה סכנה לשלום הציבור וביטחונו מעצם הפעילות העסקית המתבצעת בו ללא היתרים המתאימים ובצורה שאינה מוסדרת עפ"י חוק, בתוקף סמכותו הורה מפקד המחוז הדרומי על צו הפסקה מנהלי. זאת לאחר ששוכנע שהדבר דרוש לשמירת שלום הציבור ו/או להחזרת שלום הציבור שהופר.

תוקף הצו על הפסקה ארעית של העיסוק בעסק ו/או פעילות במקום הוצא למשך 27 ימים ועד ליום 21.9.

החקירה נמשכת בידי משטרת ישראל, כיבוי אש ומנהל הגז.

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
Back to top button