מבזקיםמשפטי/פלילי

כתב אישום: וטרינר השליך כלבה חיה לפח האשפה

משרד החקלאות הגיש היום (שני) לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום נגד הרופא הווטרינר הרשותי של קריית מוצקין, קריית ים וקריית ביאליק, ד"ר דוד דדיה, בגין השלכת כלבה, שסבר כי מתה, למכולה לפינוי אשפה במהלך חודש יוני האחרון. מן החקירה עולה כי הנאשם נתבקש לבצע המתת חסד בכלבה חולת סרטן על ידי הבעלים. ד"ר דדיה, גבה תשלום עבור ההמתה והטיפול בגווייה, אך בפועל נמצאה הכלבה על ידי עוברי אורח לאחר יומיים וחצי מושלכת בפח אשפה, כאשר היא חיה ומייללת.

הפרשה נחקרה על ידי משטרת ישראל בחשד לביצוע עבירות צער בעלי חיים. לאחר שהמשטרה לא מצאה די ראיות להעמדה לדין, התיק נסגר והועבר, לבקשת משרד החקלאות, לבחינת התנהגות הווטרינר בהיבט הפלילי והמשמעתי. לאחר שתובע משרד החקלאות מצא כי השלכת הכלבה לפח האשפה מהווה עבירה בפני עצמה בהיבט הפלילי, הוחלט להגיש את כתב האישום לעיל.

בד בבד בוחן המשרד פתיחה בהליך משמעתי נגד הווטרינר בחשד להתרשלות רפואית חמורה והתנהלות שאינה הולמת רופא וטרינר. בסופו של ההליך המשמעתי רשאי שר החקלאות על רופא וטרינר אמצעי משעת שונים, החל בהתראה ועד ביטול רישיונו של הרופא לעסוק ברפואה וטרינרית.

אילוסטרציה. צילום: freepik

9 תגובות

 1. הגופה של הרופא או של הכלב? איך המשטרה סגרה את התיק ? גועל נפש. ולרופא אני מאחלת שיזרקו אותו לפח קשור ברגליו (זה מה שהרופא עשה לכלב), לתוך אשפה עד שימות.

 2. לא להמית את הכלב המתת חסד ולזרוק אותו לפח זהו אכן פשע ,מה צריך לעשות עם הגופה שלו ?

 3. מסוכן החיבור בין רישיון לעסוק
  בווטרינריה לסדיזם.
  חייבים לאכוף את החוק
  לגבי הפשע הנוראי והאכזרי.

  חיות מחמד ליבן טהור והן נשמות טובות❤

 4. מזעזע מחריד ומטריד.
  שלילת רשיון של הפושע שעוסק בוויטרינריה. במיידי. זה סאדיסט חולה נפש, לא רופא.

 5. מרושע. לא ראוי לעסוק במקצוע וטרינר.
  מקומו מאחורי סורג ובריח!!!

  פשע לכל דבר ועניין חייב לתת את הדין.

 6. פושע אכזר!
  להעמיד לדין ולבוא איתו חשבון!

  מאסר ממושך ושלילת רשיון הוטרינריה!

  אפס רחמים לחלאה הזה!

Back to top button