צרכנות

משרדים למכירה – איך לבחור משרד

בעלי מקצוע ובעלי עסקים רבים במגוון רחב של תחומים, עושים שימוש במשרדים על מנת להשיג את התוצאות העסקיות הטובות ביותר. בחלק מהמקרים, המשרדים ושטחי המסחר שבהם נעשה שימוש הם מושכרים, ואינם שייכים למעשה לעסק או לבעל העסק. מנגד, ישנם לא מעט בעלי עסקים וחברות, המנצלים את המספר הגדול של משרדים למכירה הקיים בשוק ורוכשים הלכה למעשה משרדים ושטחי מסחר. לשכירה או לרכישה של משרדים יש פנים לכאן ולכאן, הן בעת השכרת משרדים והן במקרה שהם נרכשים על ידי בעל העסק. מהם היתרונות של השכרת משרד? מתי כדאי בכל זאת לרכוש את המשרד ולא להשכיר אותו? מהי המשמעות הפיננסית של רכישת המשרד? היכן ניתן למצוא מבחר משמעותי של משרדים למכירה ? בשורות הבאות נשיב לשאלות הללו בצורה ברורה ותמציתית.

השכרת משרד – מתי זה כדאי ולמה

כשפותחים עסק חדש, אחת הסוגיות הראשונות שיש לטפל בהן היא סוגית המיקום של העסק, או לכל הפחות של המשרדים שלו. הבחירה בעניין זה היא בין השכרת משרדים, לבין רכישת משרדים על כל המשתמע ממנה. להשכרת משרדים יש כמה וכמה יתרונות: היתרון הראשון – אין הכרח להמציא לצורך העסקה את סכום הכסף ההתחלתי, הנדרש לצרכי רכישת נכסים בכלל, ומשרדים בפרט. אף שרכישת משרדים שנה מרכישת דירות, הרי עדיין לא ניתן לקבל לצורך הרכישה הלוואת משכנתא בגובה המחיר המלא של המשרדים. בנוסף, בשלבים הראשונים של התפתחות העסק אין תובנות ברורות באשר לפעילות העתידית שלו. לפיכך, רכישת משרד היא סוג של הימור. יתרון נוסף של משרד מושכר, טמון באפשרות להעביר את העסק ממקום אחד למשנהו, בהתאם להתפתחויות ולהתקדמות של העסק. יתרון חשוב אחר שאין לזלזל בו, הוא ששכר הדירה כולו נחשב כהוצאה, מה שמפחית את שורת הרווח ומקטין את תשלומי המס הנדרשים מהעסק.

משרדים למכירה – מתי זה כדאי

כנגד היתרונות הלא מעטים של משרדים להשכרה, הרי שרכישת משרדים יכולה לעשות רק טוב לעסק. היתרון הראשון של משרדים למכירה, טמון בעובדה שהמשרד נחשב כרכוש קבוע ומקנה לעסק יציבות. הריביות על ההלוואה נחשבות, כמובן, להוצאה. כיוון שמדובר ברכוש קבוע, ניתן לחשב עליו פחת, המפחית את שורת הרווח ואת תשלומי המס. יתרון נוסף של רכישת משרדים, טמון בעובדה שאין צורך לשנות את הכתובת של העסק. ככל שהעסק נמצא במקום זמן רב יותר, כך הוא הופך למוכר יותר לציבור הלקוחות. גם בעידן המודרני, הוא עידן האינטרנט, יש חשיבות רבה לעובדה שהעסק נמצא בכתובת קבועה לאורך זמן.

בדרך כלל, משרדים למכירה נרכשים על ידי עסקים שיש להם וותק, או שהתוכנית העסקית שלהם מצביעה על כך שהם עומדים להתקדם בצורה טובה ולהפוך ליציבים בתוך פרק זמן קצר יחסית. רכישת המשרדים מצביעה על יציבות, מה שגורם לספקים ולעובדים בעסק כאחד להרגשת ביטחון ביציבות העסק ובעתיד שלו.

באשר למשמעות הפיננסית של רכישת משרד – כבר הוזכרה לעיל העובדה שהמשרד נרשם כרכוש קבוע. החזרי ההלוואה מקדמים את העסק ומגדילים את היציבות שלו. זאת, בניגוד להוצאות שכירות, שבמידה רבה הן הוצאות שלא יחזרו. כשהתשלום החודשי הוא בגין החזר הלוואה לרכישת המשרד, הרי שגם בחודש פחות מוצלח, עדיין העסק עושה צעד נוסף לקראת עצמאות. כשמבודר בהוצאות שכירות – בשיש חודש פחות מוצלח, הוצאות השכירות מהוות למעשה נטל נוסף על העסק.

Back to top button