חדשות הארץמבזקים

חשוד בפרשת שוחד בעיריית ירושלים שם קץ לחייו, שמו הותר לפרסום

הערב (שני) הותר לפרסום כי הגבר בן ה-37 שנמצא מוקדם יותר ברחוב שמריהו לוין בשכונת קרית היובל בירושלים כשהוא ללא רוח חיים הוא דני כץ מנהל ארכיב גנזך באגף רישוי ופיקוח בעיריית ירושלים. דני כץ, החשוד בפרשת שוחד שם קץ לחייו בנפילה מהקומה החמישית בבניין.

אתמול התיר בית המשפט לפרסם את שמות החשודים שנעצרו בחשד לקבלת ומתן שוחד והפרת אמונים בעיריית ירושלים, זאת לאחר שנעצרו ביום שלישי שעבר. דני כץ היה החשוד המרכזי ואיתו נעצר גם ציון תורג’מן בן ה-71, מנכ”ל החברה העירונית אריאל ועובד נוסף בחברה. על פי החשד, תורג’מן והעובד הנוסף סיפקו חינם לאורך שנים כרטיסים לאירועים והופעות, באמצעותו של כץ במטרה לקדם טובות הנאה.

בהודעת המשטרה נמסר ביום שלישי שעבר עם מעצר החשודים כי “במסגרת הלחימה הסדורה של משטרת ישראל כנגד עבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית, מנהלת המשטרה מזה מספר חודשים חקירה סמויה שעניינה חשיפת שחיתות בקרב עובדים בעיריית ירושלים וחברת עירונית של עיריית ירושלים, קבלת ומתן שוחד בעבור קידום אינטרסים אישיים מזה כ – 7 שנים. – 3 חשודים נעצרו בשעות הבוקר, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי.

קראו גם:  בנק ישראל: שערים יציגים למטבעות חוץ –17/05/2022

מזה כ- 10 חודשים מנהלת משטרת ישראל חקירה סמויה בעקבות מידע שהתקבל בחשד לאי סדרים, קבלת ומתן שוחד והפרת אמונים ע”י בכיר בחברה עירונית הפועלת מטעמה של עיריית ירושלים והעוזרת האישית שלו ואדם נוסף הנושא משרה בכירה בעירייה.

מחקירת המשטרה הסמויה שנוהלה עד כה, חשפו חוקרי המשטרה חשד כי הבכיר בחברה העירונית והעוזרת האישית שלו, ‘סיפקו בחינם’ לאורך השנים אלפי כרטיסים לאירועים והופעות, באמצעותו של הבכיר בעיריית ירושלים, וזאת עפ”י החשד במטרה לקדם טובות הנאה ואינטרסים אישיים בהם ביטולם של דוחות חניה למקורביו.

ארכיון. צילום: דוברות מד”א

עוד עלה החשד, כי הבכיר בחברה העירונית, בדרך זו פעל לקבלת היתרים להריסתו של מבנה בדרום העיר המוגדר כ’מבנה לשימור’ הנמצא בחזקתה של אשתו, ובנייתו של בניין דירות במקומו.

כאמור, לאחר איסוף חומר הראיות וחיזוק החשדות נגד 3 חשודים המרכזיים, הבוקר עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, נעצרו החשודים (בשנות ה – 30 ו-70 לחייהם, תושבי ירושלים והסביבה) בבתיהם והם נחקרים בשעה זו במחלק ההונאה של המשטרה בגין עבירות מרמה והפרת אמונים ולקיחת / מתן שוחד. – בשעות הצהריים הם יובאו בפני בית משפט השלום בירושלים לדיון בעניינם.”

קראו גם:  צה"ל הפיל רחפן של חיזבאללה שחדר לשטח ישראל

עו”ד יהודה ששון המייצג את תורג’מן מסר אתמול עם התרת פרסום שמו כי “מרשי הוא אדם מוכר ומוערך בירושלים שעבד שנים בעירית ירושלים וזה כ-16 שנים הינו מנכ”ל חברת אריאל ומעולם לא נמצא בו ובפועלו כל רבב ואף זה בפרסים ותשבחות רבים משועי עולם ומדינה. מטבע הדברים לאור גילו, יש הטוענים לכתר וברצונם לרשת את כיסאו ומכאן מקור החקירה. ככל שהחקירה התקדמה החשדות הלכו והתפוגגו ולא נמצאה כל עבירה פלילית במעשיו של מרשי, אשר חוזר לעבודתו החל מהיום וינהל ביד רמה את האירוע היוקרתי של פסטיבל ‘חוצות היוצר'”.

עורך הדין ערן זך ממשרד יגאל ארנון ושות’, המייצג את כץ, מסר אתמול: “מרשי משוכנע בחפותו, אין לו דבר להסתיר, ולכן גם החליט לא לבקש להאריך את צו איסור פרסום שמו, חרף ההזדמנות שנתנה לו לעשות כן על-ידי בית המשפט. כפי שטענו בדיון ובניגוד לטענת המשטרה והתקשורת, מרשי אינו גורם בכיר בעיריית ירושלים ובוודאי שלא בעל השפעה – בפרט בנושאים הנחקרים. אנו משוכנעים כי בתום החקירה גם המשטרה תשתכנע בחפותו והתיק נגד מרשי ייסגר”.

קראו גם:  כחלק מתרגיל צה"לי: התרעה תישמע מחר בעוטף עזה

הערב עם היוודע מותו של כץ, מסר עורך הדין ערן זך: “קיבלתי בתדהמה את הבשורה הטרגית. אני שולח את תנחומיי מעומק הלב למשפחה ומחזק אותה בשעה קשה זו”.

כאמור, אתמול הותר לפרסום שמות החשודים ותמונתם, חבריו של כץ אומרים כי ככל הנראה הפרסום גרם לכץ לסערת רגשות גדולה ולעוגמת נפש אשר הובילה אותו לעשות הערב את המעשה ולשים קץ לחייו.

מהמשטרה נמסר עם קבלת הדיווח כי “לפני זמן קצר הוזעקו השוטרים לכתובת בירושלים, בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה, בו עלה חשש לחייו של גבר בשנות ה 30 לחייו. השוטרים איתרו את את גופתו בסמוך לבניין מגוריו. נפתחה חקירה לברור הנסיבות.”

מעיריית ירושלים נמסר: “ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מנהלי ועובדי העירייה משתתפים בצער המשפחה על האבדן הכבד במות יקירם דני כץ ז”ל. עיריית ירושלים, אגף הרווחה והשירות הפסיכולוגי עומדים בקשר עם המשפחה, ויסייעו ככל הנדרש נוכח הטרגדיה הקשה. יהי זכרו ברוך”

כץ הותיר אחריו אישה ושתי בנות. מחר הוא יובא למנוחות בבית העלמין בעיר. טרם נמסר מועד הלווייתו.

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן