חדשות הארץמבזקים

"אני מתקשה לעכל את מה שקרה בטיסה, מרגישה סיפוק מאוד גדול"

מתנדבת נוער במד"א שעוד לא מלאו לה שש עשרה שנה הייתה על טיסת ארקיע מישראל להולנד, כשנער שישב לא רחוק ממנה איבד את הכרתו • תמר ניגשה מיד לבדוק אותו ולהעניק לו טיפול רפואי, ולא עזבה אותו עד שמצבו השתפר

תמר, מתנדבת נוער במגן דוד אדום מעפולה, טסה עם אימא שלה לחופשה באמסטרדם, כדי לחגוג את יום הולדתה ה-16. זמן קצר אחרי ההמראה מנתב"ג, שמעה תמר נער שמתלונן על כאבים. מספר דקות לאחר מכן, הוא איבד את הכרתו, אז קפצה תמר ממקומה וניגשה מיד לסייע לו. היא לא איבדה עשתונות לרגע, וביקשה מהדיילים שיסייעו לה להעביר את הנער לקדמת המטוס, ולהשכיב אותו, כך שתוכל לטפל בו.

"אני מתקשה לעכל את מה שקרה בטיסה, מרגישה סיפוק מאוד גדול"
מתנדבת נוער מד"א תמר פרמן

תמר, יחד עם רופאה ואחות שהיו על המטוס, בדקו את הנער והחלו להעניק לו טיפול רפואי שכלל מתן סיוע בחמצן, באמצעות ציוד שהיה במטוס. בהמשך הן נתנו לנער תרופה, שעזרה לשיפור מצבו.

"במד"א אתה נתקל במצבים כאלה כמעט בכל משמרת באמבולנס. אני מיומנת והיה לי ברור מה אני צריכה לעשות", סיפרה תמר, "הרגעתי את אימו של הנער ואת אחיו הקטן, במקביל לטיפול הרפואי, עד שלקראת סוף הטיסה חזר הנער להכרה מלאה והרגיש טוב. לא עזבתי את הנער לרגע, והרופאה, האחות וצוות הדיילים עזרו מאוד ותפקדו כולם באופן מרשים".

עוד סיפרה תמר: "אני מתקשה לעכל את מה שקרה בטיסה. אני מרגישה סיפוק מאוד גדול, ושמחה על כך שההתנדבות שלי במד"א נותנת לי את היכולות לסייע לאנשים בכל זמן ובכל מקום. הייתי צריכה לאלתר, ואני כל כך שמחה שהצלחתי לסייע".

3 תגובות

  1. חרא נדבק לספינה אומר הפלגנו כל המדא הזה חבורה של אוכלי חינם ובראשם המנכל שחוץ מלצבוע שיער לא עושה כלום

  2. "תראה איזה ענן אבק אנחנו עושים". אמר העכבר שישב על ישבנו של הפיל הדוהר.

Back to top button