בריאותמבזקים

נפתחו חדרי ניתוח ממוגנים וחדישים במרכז הרפואי ברזילי

היום (חמישי) התקיים טקס פתיחת חדרי ניתוח ממוגנים וחדישים במרכז הרפואי ברזילי. במעמד המרגש השתתפו סגן שר האוצר- ח"כ יצחק כהן, מנהל המרכז הרפואי ברזילי – פרופ' חזי לוי, ראש עיריית אשקלון – מר תומר גלאם, יו"ר העולמי של קרן היסוד – מר סאם גרונדוורג , בכירים ממשרד הבריאות, יו"ר עמותת הידידים של בית החולים – מר רוני מהצרי וחברי העמותה, תורמים ואנשי עסקים, וכמובן עובדי המרכז הרפואי.

חדרי הניתוח נבנו ברמה גבוהה ביותר ויאפשרו לצוות הרפואי שלנו לבצע ניתוחים מורכבים בתנאים אופטימליים, אשר ממצבים את המרכז הרפואי ברזילי בחזית הטכנולוגיה עם בתי החולים המובילים בעולם.

צילום: המרכז הרפואי ברזילי

10 חדרי הניתוח החדשים והמתקדמים בארץ כוללים את הטכנולוגיה המובילה בתחום ההנשמה, הרדמה, מוניטורים, מכשור רפואי ומחשוב, מדובר על אינטגרציה מלאה של המערכות, שטח כל חדר כ – 60 מ"ר, קירות החדרים בנויים מחומר SMS חומר אנטיבקטריאלי למניעת זיהומים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

חדרי הניתוח כוללים: אגף קבלה הכולל 15 עמדות, 10 חדרי ניתוח, מחלקת התאוששות הכוללת 17 עמדות.

בין כל שני חדרי ניתוח יש יוניט (מחסן ציוד רפואי) שמותאם על פי תחומי הניתוח.
סה"כ קיימים חמישה חדרי יוניט.

עלות הפרויקט כ 80 מיליון ₪, חלק הארי מתרומות והשאר תקצוב משרד הבריאות.

חדרי הניתוח הם חלק מהבניין הכירורגי הממוגן הכולל: חדר מיון, בית חולים תת קרקעי (ובתוכו אשפוז יום ודיאליזה), טיפול נמרץ נשימתי, מרכז רווחה וקניות ומחלקת הילדים, וכעת עשרה חדרי ניתוח ממוגנים.

פרופ' חזי לוי, מנהל המרכז הרפואי ברזילי, התרגש עד כדי דמעות במעמד הטקס ואמר כי "מדובר בחדרי ניתוח מהמתקדמים ביותר בישראל ומהמתקדמים בעולם כולו"

פרופ' לוי הודה לתורמים של בית החולים ולעובדי בית החולים על הסבלנות, הנחישות והעבודה המצוינת לאורך השנים. "בית החולים ברזילי ימשיך להתפתח ולתת מענה רפואי מהטובים ביותר לכלל התושבים אותם הוא משרת. לא רק רפואה טובה במרכז הארץ, גם לנו תהיה הרפואה הטובה ביותר בשגרה ובחירום." אמר.

יו"ר העולמי של קרן היסוד – מר סאם גרונדוורג ציין כי "המהלך ההיסטורי שאנחנו מציינים כאן היום, של חניכת חדרי הניתוח המתקדמים בארץ, הוא נקודת מפגש של כל היסודות של קרן היסוד היום – שילוב של יכולות, ניסיון והישגים ישראלים, עם ערבות הדדית בעולם היהודי ותרומה לחוסנה של הפריפריה בישראל".

צילום: המרכז הרפואי ברזילי

סגן שר האוצר ח"כ איציק כהן, שאף הוא שיבח את התמורות המתחוללות בבית החולים אמר "מנהל בית החולים פרופ' חזי לוי, ידידי הטוב, הוא אדם שלא יודע מנוחה מה היא, הוא לא מרפה עד שהרעיון יוצא לפועל".

ראש העיר, מר תומר גלאם: "זה אחד מהימים המרגשים ביותר שלי כראש העיר. היום העיר אשקלון זכתה בחדרי ניתוח מהמובילים ביותר במדינת ישראל. תודה לפרופ' חזי לוי על ההובלה של בית החולים לקדמת הטכנולוגיה הרפואית בארץ".

ד"ר אורלי וינשטיין, ראש חטיבת המרכזים הרפואיים המשלתים: "זהו יום היסטורי ואסטרטגי לקידום בית החולים, המטפל בעתות חירום בנפגעים רבים במהלך השנה".

במרכז הרפואי ברזילי אמרו, "אנו תפילה שנפעל נכון ונצליח להציל חיים בחדרי הניתוח המודרניים והחדשים האלה."

צילום: המרכז הרפואי ברזילי

Back to top button