מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: החשוד נלקח לחקירה, הבלש פרץ לביתו וגנב כסף ותכשיטים

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (שלישי) שוטר לשעבר בבילוש דן בעבירות גניבה בידי עובד ציבור והתפרצות למקום מגורים.

על פי כתב האישום, שהוגש ע"י המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, ביולי 2017 הגיע השוטר עם צוות הבילוש לבצע חיפוש בדירה בבני ברק. במהלך החיפוש איתר השוטר מעטפה השייכת למתלונן ובה כ-7,500 ש"ח במזומן, וכן קופסה ובה שקית תכשיטי זהב. אוסף התכשיטים והכסף לא נתפסו והם נשארו בדירה.

בסיום החיפוש, הצוות הודיע למתלונן כי הוא מעוכב לתחנת המשטרה. המתלונן נתבקש ע"י השוטר לנעול את דלת הדירה ולאחר שהמתלונן עשה כדברי השוטר, מסר לו המתלונן את מפתחות דירתו והצוות ליווה את המתלונן לתחנת המשטרה.

קראו גם:  אישום: איים על רופאה בקופת חולים בחיפה ובעת מעצרו איים גם על השוטרים

השוטר הורשע בכך שבעוד המתלונן מעוכב בתחנת המשטרה, נטל השוטר קטנוע משטרתי, נסע לדירה והתפרץ אליה באמצעות המפתח, וגנב מתוכה את מעטפת הכסף ואוסף התכשיטים. לאחר שהואשם – השוטר פוטר מהמשטרה.

אילוסטרציה. צילום: חדשות MivzakLive

בית המשפט כתב בהכרעת הדין כי "בהעדר הסבר מהימן וסביר מצד הנאשם ובהעדר כל אפשרות סבירה אחרת העולה מן הראיות הנסיבתיות, הרי שממכלול הראיות הנסיבתיות, בצירוף שקרי הנאשם בחקירתו- שהנם שקרים מהותיים שאין להם הסבר מהימן וסביר- עולה כי המסקנה ההגיונית האחת והיחידה היא שהנאשם התפרץ לביתו של המתלונן, באמצעות המפתח שהופקד בידיו במסגרת תפקידו כבלש במשטרת ישראל, וגנב את הכסף ואת התכשיטים מהדירה של המתלונן, והדבר הוכח במידת הוודאות הנדרשת בפלילים, דהיינו מעבר לכל ספק סביר".

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן