טיוליםמבזקים

צפו: “דרקון המדבר” בערבה התיכונה

החרדון הגדול ביותר בארץ, חרדון הצב המצוי (Uromastyx aegyptius) המכונה גם “דרקון המדבר”, זוחל מצאצאי הדרקונים של פעם, אך אין מה לדאוג הדרקון הזה, הוא צמחוני ולצערנו גם נמצא בסכנת הכחדה. שמו “חרדון הצב המצוי”, ניתן לו עקב ראשו הדומה לצב. הוא פעיל רק ביום וזקוק לטמפרטורת גוף של 42 מעלות (!) לפני שהוא מתרחק ממחילתו. את רוב הזמן הוא מבלה בפְּרַקְדָּנוּת וניתן לראותו רק במזג אוויר שרבי.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

אורכו של החרדון מגיע ל-80 סנטימטרים, ומשקלו מעל יכול להגיע עד 3 ק”ג ! זנבו מעוטר בקשקשים קוצניים והוא מצליף בו בעת התגוננות, אצבעותיו של חרדון הצב מסתיימות בטפרים ארוכים וחדים שבעזרתם הוא חופר מחילות באורך של 20 ס”מ, ובעומק של יותר משני מטר שם מתחבא מטורפים בעיקר ציפורי טרף גדולות.

דורית נריסנה, מנהלת בית ספר שדה חצבה, ומדריכת טיולים ותיקה בערבה התיכונה אומרת כי אויבו העיקרי של חרדון הצב הוא האדם “החיה נמצאת בסכנת הכחדה עקב צמצום בית הגידול, סחר בלתי חוקי, פגיעה בשיחים ונסיעה בוואדיות נחלים עם כלי הרכב.”

צילום: אריק ויינשטיין – הערבה התיכונה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!