גאווה 2019 בתל אביב-יפו: האירועים שאסור לפספס #מחוץ לחוק


גאווה 2019 בתל אביב-יפו: האירועים שאסור לפספס #מחוץ לחוק

השקת אירועי הגאווה 2019 בתל אביב-יפו התקיימה הערב (ראשון, 26.5) ברחבת בית העירייה הישן ברחוב ביאליק, בהשתתפות מאות אורחים ובהם ראשי הקהילה הלהט"בית, פעילות ופעילים מרכזיים, עיתונאים מהארץ ומהעולם, אמנים ורבים מהמשתתפות והמשתתפים באירועי הגאווה השונים ובמעמד ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי ומחזיק תיק הגאווה במועצת העיר איתי פנקס ארד.

אירועי גאווה 2019 נערכים ביוזמת עיריית תל אביב-יפו ובהובלת המרכז הגאה, בסימן "המאבק נמשך" וההאשטג "מחוץ לחוק".

אירוע השקת אירועי הגאווה 2019. צילום: נועה גוטמן

בין האירועים המרכזיים:

הוועידה הלאומית הראשונה של הקהילה הגאה תתקיים ב-11.6 בתיאטרון הקאמרי. הועידה תעסוק בשורה ארוכה של נושאים הנוגעים לחיי היומיום של הקהילה הלהט"בית בזירה הציבורית, העסקית והתרבותית. בין משתתפיה: ראש העירייה רון חולדאי, השרה גילה גמליאל, יו"ר האופוזיציה ח"כ בני גנץ, עפרה שטראוס, מנכ"לית פייסבוק עדי סופר תאני, מנכ"ל סודהסטרים דניאל בירנבאום, עברי לידר ורבים אחרים.

בתום הוועידה יתקיים במוזיאון תל-אביב לאמנות, טקס הענקת אותות שולמית אלוני לא.נשים שאינם מהקהילה הלהט"בית ותרמו באופן מיוחד לקידום שוויון זכויות ושיח סובלני.

כנס הבריאות השנתי יתקיים בפעם השישית ב-29.5 במרכז הגאה. במרכזו שיחות אחד על אחד בין רופאים למטופליהם: אייל אורגובי וד"ר איריס יעיש על תהליך התאמה מגדרית, יעל קורן וד"ר גבי אייזנברג על התמודדות עם דיכאון, ברק גאון וד"ר איציק לוי על החיים עם HIV, לירון מצס ואימו עופרית מצס וד"ר הדר אמיר על הורות בקרב טרנסים, מאיה קוסובר וד"ר עדי רכס על הורות לסבית וביסקסואלית וג'ייסון מוריס דנינו הולט וד"ר גלית ארטום על פרפ, סמים וכנות במפגש עם רופא מטפל.

כנס החינוך השנתי של הקהילה הלהט"בית יתקיים בפעם השלישית ב-4.6 במגדל אלקטרה. בין הנושאים השנה: ביסקסואליות ופלואידיות מינית בקרב בני נוער, תלמידים להט"בים במסגרות החינוך המיוחד, חינוך וטיפול בנוער טרנסג'נדרי, אקטיביזם בהתמודדות עם להטבופוביה, חינוך להט"בי בבתי ספר יסודיים, בריונות ברשתות החברתיות, להט"ב בחינוך הממלכתי דתי ודיאלוג של הורים במשפחות להט"ביות עם מערכת החינוך.

ב-4.6 תתקיים במתחם שרונה החתונה הגאה הגדולה בישראל במסגרתה יוזמנו זוגות להט"בים להינשא בהשתתפות חבריהם, בני משפחותיהם ועשרות פעילים ופעילות מהקהילה. ההרשמה בעיצומה באתר האינטרנט ובעמוד הפייסבוק של המרכז הגאה.

ב-7.6 יוצבו בדיזינגוף סנטר תאי הווידוי של הבמאי הדוקומנטרי יאיר קדר. חברות וחברי הקהילה בכל הגילאים יוזמנו לספר את סיפור יציאתם מהארון ואת החוויות שלהם כלהט"בים בתחילת דרכם לצורך שימור היסטורי של סיפורה של הקהילה הלהט"בית בישראל.

ב-13.6 יתקיים ברחבי תל אביב יפו יום המודעות למצב הקהילה הלהט"בית בסימן שנה למחאה הגדולה ושביתת הלהט"ב (היום הוורוד). יום המחאה יתקיים בכל רחבי תל-אביב-יפו ויכלול עשרות אירועים, פעילויות חינוכיות, חלוקת חומרי הסברה לתושבים, מעגלי שיח, מייצגים וכדומה.

מצעד הגאווה 2019 יצא לדרך ביום שישי 14.6 נקודת ההתכנסות תהיה גם השנה בשדרות בן ציון החל מהשעה 10:00 והמצעד יוזנק בשעה 12:00 לכיוון פארק צ'ארלס קלור שם תוצב הבמה המרכזית ועליה מיטב האמנים ואורחים מיוחדים. גם הפוליטיקאים חוזרים השנה למצעד ויישאו דברים לקראת ההזנקה.

רון חולדאי, ראש עיריית תל-אביב-יפו אמר: "בשנה שחלפה היינו עדים למחאה להט"בית רחבת היקף, ששיאה בהפגנה חסרת תקדים פה בתל-אביב-יפו בהשתתפות עשרות אלפי אנשים. המאבק של הקהילה הגאה נוגע במגוון תחומים; הוא לא רק עוסק בשוויון, אלא גם בביטחון אישי, בתיקון פרוצדורות מפלות ברישום, בהכרה במשפחות גאות, ביצירת מרחב בטוח לנוער, במתן מענים לצרכי הגיל השלישי ועוד. המאבק השנה התנהל בכל מיני חזיתות – בזירה הפוליטית, הציבורית, המשפטית, אפילו הכלכלית. אירועי הגאווה השנה הם בסימן אותו מאבק.

רון חולדאי נואם באירוע השקת אירועי הגאווה. צילום: נועה גוטמן

מצעד הגאווה הוא לא- ומעולם לא היה- רק מסיבה גדולה, כי אם הזדמנות להעלות על סדר היום את צרכי הקהילה הגאה והקריאה לשוויון מלא בזכויותיה, דרך עשרות אירועים המתקיימים ברחבי העיר. תל אביב-יפו גאה להיות בית לכל אדם באשר הוא. אנו מברכים על כך שזה המקום שבו צומחת קריאה לשוויון. מאחל לכולן ולכולם הנאה מרובה ואירועי גאווה משמעותיים!"

רון חולדאי ולילה בלילאת מטרנסיות ישראל. צילום: נועה גוטמן

איתי פנקס ארד מחזיק תיק הגאווה במועצת העיר תל-אביב-יפו: "אירועי הגאווה השנה נושאים אופי מחאתי יותר, כפי שנכון לעשות פחות משנה לאחר מחאת השוויון הגדולה, שהוציאה לרחובות מאות אלפים, ושיאה בשביתה הלהט"בית הראשונה בישראל. הקהילה דורשת שוויון ועכשיו, ואירועי הגאווה ייתנו ביטוי רחב לדרישה הזו, לצד עיסוק חשוב בתכנים פנים קהילתיים. אנחנו צופים שיא של משתתפים באירועי הגאווה השנה, גם קהל מקומי וגם תיירים, בין היתר הודות להשפעה החיובית של האירוויזיון. ומעל לכל אנחנו מזכירות ומזכירים לממשלה שהקהילה אינה רק חלון ראווה של ישראל אלא אזרחיות ואזרחים שראוי להעניק להם יחס שווה בחוק, במדיניות, במשאבים ובחיי היומיום".

איתי פנקס. צילום: נועה גוטמן

אביהו מיזן מנכ"ל המרכז הגאה: "אנו נרגשות ונרגשים להציג את אירועי גאווה 2019 – מגוון רחב של אירועים בכל רחבי העיר ולכל גווניה של הקהילה הגאה והציבור הרחב. השנה בחרה הקהילה לערוך שינוי באופן המסורתי שבו מתקיימים אירועי הגאווה ולהעניק להם משמעות ונראות מחאתית וקריאה לשחרור, בטחון ושוויון עבור חברות וחברי הקהילה. המאבק הגאה נמשך באירועי הגאווה ובמצעד הגדול בישראל. לצד החגיגה הגדולה אנו מבקשים להעביר מסר ברור ודרישה לא מתפשרת לביטחון עבור חברות וחברי הקהילה, התאמת השירותים, חינוך לסבלנות, שוויון בפני החוק והקצאת משאבים "

מלון NYX תל-אביב, מרשת מלונות 'פתאל', נבחר על ידי העירייה בפעם השלישית ברציפות למלון הרשמי של אירועי שבוע הגאווה. בנוסף למופע המחווה בשיתוף האופרה הישראלית, יארח המלון במהלך השבוע מגוון אירועים רשמיים בעיר בהם מסיבת העיתונאים הזרים של עיריית תל-אביב-יפו.

אירועי תרבות:

ב-3.6 ייערך ערב הסטנדאפ "יש להטבים בקהל?" במרכז הגאה בהנחיית פלג חיבה ובהשתתפות נילי בייטל, ונוס מייק קרול, מור קרול ואחרים.

וויגסטוק 2019 יתקיים ב-7.6 בצהריים בליצמן בנמל תל אביב אירועי הוויגסטוק נוסדו ב-1993 ביוזמת הוועד למלחמה באיידס בהשתתפות מיטב אמני ואמניות הדראג בישראל ובמטרה להעלות את המודעות לנושא. השנה ייקחו חלק בוויגסטוק טלולה בונט, גלינה פור דה ברה, ליזי לה בל, אלה סטארדאסט, ג'ואנה ראס, גיילורד רוטשילד, אלטע איגור ועוד.

האנסמבל הגאה יעלה ב-7.6 בתיאטרון הקאמרי את בכורת "משחק ילדים" מאת יריב בראלי, אלון שפירא ויונתן קלדרון ובבימויה של רקפת בנימין. חברי ילדות מוצאים את עצמם מסתחררים שוב זה לתוך עולמו של זה במשחק ילדים שאיש אינו יכול להתחמק ממנו. משתתפים: אבינועם ארביב, אלון שפירא, ג'ני קודינוב, הדר גינזבורג, יריב בראלי, מרינה פצ'ניק, ניר וקנין, סיון מור, עדן רוזנפלד, רות פלג ושגיא קרישר.

האופרה הישראלית תעלה ב-9.6 מופע מיוחד לחודש הגאווה ברחבת מלון NYX – מלון הגאווה הרשמי, המוקדש לשירים הגדולים מתחרות האירוויזיון מכל השנים בניהולו המוזיקלי של דוד זבה ובביצוע הסולניות ענת צ'רני, גוני כנעני, דניאלה סקורקה, הדר עטרי ושירי הרשקוביץ.

• פסטיבל הנשים הבינלאומי הראשון בישראל ייערך ב-12.6 בגן העצמאות. רייב נשים עם מוזיקאיות מהארץ ומחו"ל והופעות אורחות.

מי מחפש אותי, השיר הרשמי שילווה את אירועי הגאווה 2019 של עיריית תל-אביב-יפו הופק ביוזמת Google ישראל ובשיתוף כאן גימל.

אירועים קהילתיים:

פרויקט גאווה מקומית אירועים שכונתיים בהובלת מרכזים של מינהל קהילה תרבות וספורט" ובתוכם:

• מפגש תושבים גאים בדרום העיר במרכז הקהילתי הגר"א

• הרצאה של אפרת טילמה יקירת העיר תל-אביב-יפו במרכז הקהילתי בית פרנקפורט

• תיקון בוקר שבועות להט"בי בסמינר הקיבוצים, תערוכת האמנות touch me באברהם הוסטל

• שעת סיפור גאה במרכז הקהילתי בית פרנקפורט, במרכז הקהילתי דב הוז ובמרכז הקהילתי מגיד

• הפנינג משפחות בשדרות ההשכלה, הקרת הסרט "באהבה סיימון" במנ"ש רמת ישראל ובקאנטרי גורן גולדשטיין

• אירוע "גאווה נשית מדוברת" במרכז הקהילתי נווה צדק ובספריית מגדל שלום

• אירוע גאווה משפחתית במרכז הקהילתי שפירא, סנדת ווגינג במרכז לאמנויות הבמה

• הקרנת "טרנסקידס" במרכז הקהילתי בבלי ומפגש בנושא התאהבות בנשים בגיל השלישי במרכז רייך לגיל השלישי.

בנוסף יתקיימו אירוע ייחודי לגיל השלישי שייערך ב-5.6 בריי-מקום לאירועים ויכלול מופע ומסיבה וכן פיקניק המשפחות המסורתי שייערך ב-8.6 בשעות הבוקר בגן מאיר.


מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
5 תגובות
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
אורח
אורח
2 years ago

הצעה מיוחדת לקהילה, מוזמנים לבוא ולהתארח אצלנו בשבוע הגאווה
ניתן למצוא את הדירות בקישור ובאתר https://airtlv.co/idan/
יחס מיוחד למי שיודע לנו מראש שהוא מגיע לשבוע הגאווה.

אורח
אורח
2 years ago

כל הכבוד בהצלחה בראש ממשלה מאכזבת ולציבור הדתי תבדקו בציציות כמה רבנים שהם גאים

אורח
אורח
Reply to  אורח
2 years ago

כן אני מסכים איתך שיש בכל מיגזר וגם במיגזר הדתי ההבדל בנכה הוא בניהם שהם לא מנופפים עים הדגל הזה ושמחים עים זה כמו שאתם ועוד קוראים לזה מצעד הגאווה איזה גאווה יש בזה עצוב

אורח
אורח
2 years ago

מה אתם קול כך גאים בזה שאתם הולכים נגד הטבע ועוד קוראים לזה מצעד הגאווה איזה גאווה יש בזה שאתם אני בטוח שכל אב ואם לא היו שמחים בזה חבל ועצוב

אורח
אורח
2 years ago

גועל נפש סדום ועמורה צדיקים לעומת תל אביבכרטיס ביקור דיגיטלי
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
צילום: pixabay

כשהחברים שלכם יספרו לכם על ההטבה שהם קיבלו מאיתנו, אל תהיו מופתעים

הצטרפו עכשיו לרשימת המנויים שלנו

בחינם

אל תפספסו את ההזדמנות

* בלחיצה על "הצטרפות" אני מאשר/ת קבלת הודעות מחדשות מבזק לייב

דילוג לתוכן