מבזקיםמשפטי/פלילי

עורך הדין טען: 'זה מחוסר ידיעה'

במבצע ביקורת שערך משרד מס הכנסה באר שבע נמצא כי מתוך 81 בתי העסק שנבדקו, 10% לא רשמו הכנסות כדין. הביקורות התרכזו בערים באר שבע, נתיבות, דימונה, אופקים, חורה וצופר בערבה, והתמקדו בבדיקת ניהול ספרים בעסקים מסוג מסחר, מתן שירותים והמקצועות החופשיים. למבצע קדמו פעולות סריקה לאיתור עסקים באזור, בעלי נפח פעילות גדול ואיתור עסקים, לגביהם קיימים חשדות לאי רישום הכנסות.

במסגרת הביקורת, הגיעו המבקרים לעורך דין שלא רשם העברות בנקאיות וצ'קים בסך 310,000 ₪ בספרי העסק. כאשר נשאל על כך, הגיב עורך הדין:" לא ידעתי שאני צריך להוציא קבלות  ולרשום זאת, אם הייתי יודע שעלי לרשום זאת הייתי רושם, זה מחוסר ידיעה".  בהמשך, הגיעו המבקרים לעורכת דין נוספת, ומצאו כי לא רשמה העברה בנקאית וצ'ק בסך 11,500 ₪. בתגובה טענה עורכת הדין כי: "המזכירה שלי הוזעקה למקרה דחוף ואני השארתי לה לרשום והיא אמורה להוציא קבלה."

קראו גם:  חניון חוף חוקוק צפון בכינרת נסגר עקב עומס מבקרים

מבצע הביקורת, נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ולשימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

אילוסטרציה. קרדיט: pixabay

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן