מבזקיםצבא וביטחון

עונשי מאסר למחבלים שהניפו דגלי חמאס

בית משפט השלום בירושלים גזר היום על ארבעה תושבי מזרח ירושלים עונשי מאסר בשל הנפת דגלי חמאס וענידת סרטים שעליהם סמלי חמאס – בחתונה.

אחד הנאשמים הינו החתן עצמו, שהורשע בעבר בחברות בארגון שבאב אל אקצא, שנישא בנובמבר 2018 לביתו של מוסבח אבו סביח (מבצע הפיגוע בירושלים באוקטובר 2016 במהלכו רצח את השוטר יוסי קירמה ז"ל ואת לבנה מליחי ז"ל). במהלך מסיבת החתונה נשמעו שירי שבח למחבל מוסבח אבו סביח ומעשיו והונפו דגלי חמאס אשר שלהבו  את החוגגים.

הנאשמים הודו בעובדות כתב אישום מתוקן במסגרת הסדר טיעון והורשעו בעבירת גילוי הזדהות עם ארגון טרור, על פי החוק למאבק בטרור. בית המשפט קבע בגזר הדין כי מעשיהם של הנאשמים הפכו את החתונה למפגן תמיכה בארגון טרור, לעיני קהל רב, שנסחף אחרי האווירה. "צפיתי בסרטונים המתעדים את החתונה והתמונה העולה מהם קשה: הזמר מנעים לקהל בשירי שבח והלל למפגע שביצע פיגוע רצחני, דגלי חמאס הועברו בזמן הריקודים מיד ליד והקהל כולו נראה משולהב. אדם אשר מגיע לחתונה כזו מקבל את הרושם כי חמאס הוא ארגון פופולרי בקרב ציבור רחב, המעלה אותו על ראש שמחתו. מפגני כח מעין אלו, מחזקים אחיזתו של החמאס באוכלוסייה האזרחית ובכך עלולים לסייע לו בפעילות טרור".

קראו גם:  הבחירות לרשימת חד"ש: ח"כ איימן עודה במקום הראשון עם 75% מהקולות

בית המשפט גזר חודשיים וחצי מאסר בפועל לחתן, וכחודש מאסר לכל אחד מהנאשמים האחרים, שהיו אורחים בחתונה.

עו"ד נתי בן חמו ועו"ד בני ליבסקינד מפרקליטות מחוז ירושלים: "בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות וקבע כי גילויי הזדהות עם ארגון טרור, בכל פלטפורמה פומבית, גם בחתונה, הינם מעשים החוצים את תחום הביטוי הלגיטימי ומייצרים אווירת לגיטימציה לארגוני טרור ומעשיהם במרחב השיח הציבורי, ומעודדת ביצוע עבירות על רקע לאומני ובהתאם לכך ביקשה להטיל על הנאשמים עונשי מאסר בפועל".

בית משפט השלום באשקלון (צילום: אתר בתי המשפט)

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן