מבזקיםמשפטי/פלילי

חשד: חטף נשק לפקח של רשות הטבע והגנים, איים עליו ונמלט

בפעילות מהירה ונחושה של שוטרי משטרת ישראל הצליחו כוחות המשטרה לעצור צעיר בן 21 שחטף נשק לפקח של רשות הטבע והגנים, איים עליו באמצעותו ולבסוף נמלט כשהנשק ברשותו.

פקח של רשות הטבע והגנים הבחין בשני רכבי שטח נוסעים בשטח, שבו יש ריכוז של הצמח המוגן ה"עקוב", סמוך לישוב אניעם ברמת הגולן.

שני הרכבים עוררו את חשדו של הפקח שפעל במקום מתוקף תפקידו לשמור על ערכי הטבע המוגנים, והוא סימן להם לעצור.

חשד: חטף נשק לפקח של רשות הטבע והגנים, איים עליו ונמלט
צילום: דוברות המשטרה

הנוסע באחד הרכבים חשוד בן 21 תושב עראבה ירד מהרכב והתחיל להתעמת עם הפקח. בשלב מסוים הוא חטף לפקח את הנשק, איים עליו באמצעותו, ונמלט ברכב איתו הגיע. בעוד הפקח מאויים ע"י החשוד הצליח הרכב האחר להימלט מהמקום.

הפקח מיד הזעיק למקום את המשטרה. כוחות משטרה שהוזנקו החלו בסריקות לאיתור החשוד ואחת הניידות שהבחינה ברכב איתו נמלט החשוד, הורתה לו לעצור ואף ביצעה חסימה אך הרכב הצליח להתחמק מהמחסום תוך כדי שהוא נוהג בפראות חוצה קו הפרדה ומסכן את משתמשי הדרך.

השוטרים שזיהו את נתיב הבריחה של הרכב ביצעו חסימה קשיחה תוך כדי שימוש בכלי כבד שעבד במקום. נהג הרכב הנמלט שהבחין בחסימה ובנידת המשטרה שנוסעת מאחוריו האט את מהירות הנסיעה ונעצר.

חשד: חטף נשק לפקח של רשות הטבע והגנים, איים עליו ונמלט
צילום: דוברות המשטרה

כל שלושת החשודים שהיו ברכב – הנהג (36), החשוד שחטף את הנשק ואחות בת ה-25 נעצרו. האקדח שנחטף נמצא זרוק בסמוך למקום המעצר ונתפס ובהמשך ביום שני בבוקר (4.3.19) בית משפט השלום בקרית שמונה בהתאם לבקשת המשטרה הורה על המשך מעצרם עד ליום שישי הקרוב (8.3.19).

עוד באותו היום (יום ראשון 3.3.19) בשעות הערב, בפעילות חקירה מקצועית הצליחו השוטרים לאתר גם את הרכב האחר שהצליח להימלט מהמקום וכל החשודים שהיו באותו זמן ברכב נחקרו ושוחררו בתנאים מגבילים.

משטרת ישראל תפעל באפס סובלנות תוך שימוש בכל האמצעים העומדים לרשותה כנגד אותם עבריינים המנסים לפגוע במשרתי הציבור ובפעילותם עד להבאתם לדין

Back to top button