חדשות הארץמבזקים

בל״ד הגישה תביעה ע״ס 280,000 ש"ח נגד העיתונאי עמית סגל

בל״ד הגישה הבוקר (שלישי) בבית משפט השלום בנצרת תביעת לשון הרע נגד העיתונאי עמית סגל בעקבות אמירותיו בידיעות אחרונות ובערוץ 12 בהם קרא למפלגת בל"ד: ״ארגון טרור״. זאת לאחר פנייה לסגל, לידיעות אחרונות ולערוץ 12 לפני שבוע בה התבקש סגל לחזור בו מאמירתו המסיתה ולפרסם התנצלות.

בתביעה שהגישה, קראה בל"ד לביהמ"ש לחייב את סגל להוריד את הכתבה מחשבונותיו ברשתות החברתיות, לפרסם התנצלות פומבית ולשלם פיצוי על סך 280,000 ש"ח על פי חוק איסור לשון הרע.

ד״ר מטאנס שחאדה מעומד בל״ד רע״ם לכנסת ציין כי "המדיניות של בל״ד הייתה לא להגיש תביעות כנגד המסיתים כדי לא להפוך את הוויכוח הפוליטי לוויכוח משפטי יבש. אך סגל הידוע בהשתייכותו לימין הקיצוני עבר את הגבול, והשתמש במעמדו על מנת לפגוע במפלגה בתקופת בחירות. לא ניתן שיפגעו בלגיטימציה של בל״ד המייצגת את הזרם הלאומי בחברה הערבית והדוגלת במצע הכי דמוקרטי – מדינת כל אזרחיה".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עו״ד חאלד תיתי, שהגיש את התביעה בשם בל"ד אמר כי "סגל ניסה להשתמש בהוראות סעיף 7א לחוק יסוד הכנסת (פסילת רשימה לכנסת) בכדי להסביר את דבריו, זאת על אף שבל״ד צלחה את מבחן בג״צ פעם אחר פעם. ומכל מקום אין להשלים עם הניסיון להלביש את הכינוי ארגון טרור למפלגה לגיטימית הפועלת לפי חוק."

בל״ד הגישה תביעה ע״ס 280,000 ש"ח נגד העיתונאי עמית סגל

Back to top button