חדשות הארץמבזקיםצבא וביטחון

קצין צה"ל ולוחם מג"ב נפצעו קשה וקל בפיגוע דריסה בבנימין

הלילה (שני) בשעה 03:40 אירע פיגוע דריסה ליד היישוב נעמה בבנימין. חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל שהוזעקו לזירת האירוע העניקו טיפול רפואי לשני צעירים כבני 20 כשמצבו של אחד קשה, בהכרה מלאה עם חבלה רב מערכתית והשני במצב קל עם חבלות בגפיים. לאחר הטיפול הראשוני בשטח, השניים פונו אל בית החולים תל השומר.

פאראמדיק מד"א אהוביה שטרן סיפר: "כשהגענו למקום הובילו אותנו לכוח רפואה של צה"ל שטיפל בשני צעירים שנפגעו מרכב, שניהם היו בהכרה מלאה, טיפלנו בצעיר בשנות העשרים שסבל מחבלה רב מערכתית, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותו תוך המשך טיפול רפואי שכלל הרדמה והנשמה כשמצבו מוגדר קשה ויציב".

הפאראמדיק של מד"'א ישי ראוכברגר וחובש בכיר במד"א עקיבא אושרי הוסיפו וסיפרו: "חברנו לכוח רפואה של צה"ל שהעביר אלינו לניידת טיפול נמרץ צעיר כבן 19 בהכרה מלאה, הוא סבל מחבלה ברגל וסיפר שנפגע מרכב, הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קל, הוא היה רגוע ותיקשר איתנו לכל אורך הדרך".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: דיווח ראשוני – יוסף ששון

מדובר צה"ל נמסר: "מתחקור ראשוני עולה כי מדובר בפיגוע. מחבלים דרסו ברכבם מספר לוחמי צה"ל שעצרו בצד הדרך ביציאה מהכפר. הכוח ביצע ירי לעבר המחבלים, שניים מהם נוטרלו ומחבל נוסף נפצע קל. בפיגוע הדריסה נפצע קצין צה"ל באורח קשה ולוחם מג"ב באורח קל. הודעה נמסרה למשפחותיהם".

מבית החולים 'שיבא' בתל השומר נמסר כי בבית החולים מטופלים חייל צה"ל בן 19 במצב קל עם פגיעה בגפיים וחייל נוסף בן 20, מצב קשה פגיעה רק מערכתית שמטופל כעת בחדר ניתוח ולא נשקפת סכנה לחייו.

מדוברות המשטרה נמסר: "לוחם משמר הגבול של משטרת ישראל סמל שני א' שנפצע הלילה קל בפיגוע הדריסה בכפר נעמה שבחטמ"ר אפרים פונה כאמור לטיפול רפואי בבית החולים תל השומר. הבוקר עם סיום הטיפול הרפואי שוחרר סמ"ש א' לביתו."

צילום: דוברות בית החולים תל השומר

מדוברות הישוב דולב נמסר: "אנחנו מתפללים להחלמתם המהירה של החיילים שנפצעו הלילה בפיגוע הדריסה ליד נעמה, ומחזקים את ידי כוחות הביטחון במאבקם בטרור בבנימין בפרט וביו"ש בכלל. ב1.3 הייתה אמורה להתבטל נקודת ההזנקה של מד"א בגוש דלב טלמונים, בשל בעיות תקצוב. לחצים שונים גרמו לכך שקיבלנו הארכה של שלושה שבועות לביטול ההחלטה. הפיגוע הוא תזכורת מוחשית לכך שביטול נקודת ההזנקה הוא סכנת חיים הן עבור התושבים באזור, והן עבור החיילים המשרתים כאן."

יו"ר הבית היהודי ואיחוד מפלגות הימין הרב רפי פרץ אמר בתגובה לפיגוע הקשה: "עוד מחבל מצטרף הבוקר למעגל התמיכות של הרשות הפלסטינית. המציאות של פיגועים אינה גזרת גורל. מדיניות ההכלה של ישראל צריכה להשתנות. במלחמה הזו אין זמן לפשרות, אין מקום למידתיות. מול הפרסים לטרור צריך להכביד את הענישה מי שפוגע בנו צריך לדעת שהוא ומשפחתו ישלמו מחיר כואב."

Back to top button