מבזקיםמשפטי/פלילי

הותר לפרסום: פוענח רצח עלי טהא בכפר קאסם

הבוקר (ראשון) הותר לפרסום כי משטרת ישראל פענחה את תיק רצח עלי טהא בכפר קאסם. על פי החשד, חתנו של טהא ירה בו למוות בחודש שעבר על רקע סכסוך משפחתי.

תגובה מהירה של תחנת המשטרה בכפר קאסם, הובילה למעצרו של מוחמד בדיר בן 33 תושב כפר קאסם, דקות ספורות לאחר שירה לעבר אביה של אשתו ורצח אותו. השוטרים שהגיעו אל המקום גילו יכולת מבצעית גבוהה, חתרו למגע, והצליחו תוך מרדף קצר לעצור את החשוד ברצח, עם כלי הנשק בסמוך אליו.

בשבוע שעבר הוגשה הצהרת תובע ומחר בכוונת הפרקליטות להגיש נגד החשוד כתב אישום ובקשת מעצר.

ביום 12.2.19 בצהרי היום, התקבל במשטרת ישראל דיווח על קטטה בכפר קאסם. עם הגעת ניידת סיור למקום, השוטרים שמעו מספר יריות והבחינו בנהג רכב שטח כשהוא רעול פנים, נוהג בפראות בכביש ויורה לעבר גבר שהיה ברחוב. השוטרים דלקו אחר החשוד במרדף קצר, תוך שהוא נוהג תוך סיכון הולכי רגל ונהגים אחרים. בסיום המרדף השוטרים עצרו את החשוד ותפסו את כלי הנשק עימו ביצע את הרצח.

הקורבן בן 56 פונה לקבלת טיפול רפואי לבית החולים בלינסון, שם נקבע מותו.

במהלך איסוף הראיות מצאו השוטרים בזירת האירוע גם מחסנית עם כדורים, את רכב השטח, כובע גרב ונשק מסוג M16 באמצעותו בוצע הירי.

מהחקירה של צוות חקירה מיוחד במשטרת ישראל עלה כי החשוד נשוי לבתו של הקורבן והרקע לאירוע הינו סכסוך משפחתי בין הצדדים.

מהחקירה עלה כי לפני אירוע הרצח פרצה קטטה בין אביו של החשוד לבין אביה של אשת החשוד, במהלכו נפצע באופן קל אביו של החשוד, מה שהעלה לגרסתו של החשוד את חמתו והוביל אותו לביצוע הרצח. עוד התברר ממהלך החקירה, כי החשוד הצטייד בנשק כחודשיים לפני האירוע, לאחר שמצא אותו מוסתר בסמוך לבית העסק שלו.

מדובר בפענוח רצח נוסף במסגרת מאבק של משטרת ישראל למיגור מעשי הירי במגזר הערבי.

רפ"ק דורון אחרק, ראש צוות חקירה מיוחד במרחב שרון מספר על החקירה

צילום: דוברות המשטרה

Back to top button