מבזקיםמשפטי/פלילי

ביהמ"ש קבע: לא יחודש רישיון העסק של מועדון החשפנות "פוסיקט"

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב בשבתו כבית המשפט לעניינים מנהליים (כב' השופט בכר) דחה את עתירת מועדון החשפנות "פוסיקט", קבע כי אין מקום להתערב בסירוב המשטרה לחידוש רישיון העסק של מועדון החשפנות וחייב את העותרים בהוצאות בסך 15 אלף ש"ח.

באוקטובר 2016 קיימה המשטרה פעילות סמויה במועדון, במסגרתה עלה חשד לפעילות פלילית ובכלל זה העסקת תיירות ללא אישור עבודה וחלקן שוהות בלתי חוקיות, תנאי העסקה פוגעניים, המצאות חדרים פרטיים המאפשרים עירום מלא של חשפניות, פורקן מיני מלא של הלקוח ונגיעות בין החשפניות ללקוחות, סחר ושימוש בסמים ועוד… בעקבות שימוע שנערך למנהלי המועדון טרם הוצאת צו סגירה, הוסכם שמנהלי המועדון יהרסו את החדרים הפרטיים על מנת למנוע המשך ביצוע העבירות הפליליות ובתמורה לא יוצא צו סגירה, וכך אמנם היה.

בנובמבר 2018 הודיעה המשטרה למנהלי המועדון כי ע"פ חומר הראיות שבידה עדיין מתבצעת במועדון פעילות בלתי חוקית ועל כן החליטה רשות הרישוי שלא להיעתר לבקשה לקבלת רישיון עסק למועדון. מנהלי המועדון הגישו את העתירה דנן כנגד החלטת המשטרה לסרב לבקשת הרישיון. המשטרה טענה כי יש לסלק את העתירה על הסף בשל חוסר תום לב, העדר ניקיון כפיים ועשיית דין עצמי, משום שהעותרים ממשיכים להפעיל את המועדון ללא רישיון עסק. נטען שמדובר בעבירה פלילית ויש לעוקר את התנהלות זו מן השורש. עוד נטען כי החלטת המשטרה סבירה, מקצועית ומבוססת על ראיות מנהליות, כאשר לא בנקל בית המשפט יתערב בהחלטות מסוג זה.

פרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי) אשר ייצגה את משטרת ישראל בהליך המשפטי טענה בתגובה לעתירה כי "תופעת ניצול אנשים בזנות היא תופעה שיש למגר ולאכוף, והיא פועלת לעשות כן באמצעים העומדים לרשותה. אמנם זנות אינה עבירה על החוק אך משיקולי מדיניות, מאבק בניצול ועבירות נלוות לזנות, לרבות ניהול מקום לשם זנות כחלק מכסות של בית עסק לגיטימי, הוא חלק מהמלחמה הכוללת של המשיבה בסחר בבני אדם".

בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות ודחה את העתירה. כך נכתב בפסק הדין "אין ספק כי מופעי חשפנות אינם אסורים בדין הישראלי בכלל, ובעיר תל אביב בפרט. עם זאת, קיימת מגמת חקיקה האוסרת החפצה, ביזו והשפלה, ובענייננו הדברים מקבלים משנה תוקף לאור הנחיית הפרקליטות בעניין פרשנות הגדרת המונח "זנות" ככוללת בתוכה את ריקוד ה"לאפ דאנס"… ריקוד המערב בין הלקוחות לעובדות והוא נועד לספק סיפוק מיני את הלקוחות".

אילוסטרציה. קרדיט: pixabay
Back to top button