חדשות הארץמבזקים

נתניהו: "הדיווח מפי הבכיר במשטר הטרור האיראני – אינו נכון"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה הדיווח מפי בכיר במשטר הטרור האיראני ש"איראן השיגה יותר מ-90% מהיעדים שלה בסוריה" אינו נכון.

נתניהו ציין כי "זה נכון שהם מנסים וזה נכון שאנחנו בולמים אותם. לפני כחודש אמר גורם איראני אחר שהם רק "מייעצים" לסוריה. העולם שומע הרבה מאוד שקרים מאיראן. יש לי מסר ברור למשטר האיראני שרוצה בהשמדת ישראל: ישראל תמשיך לפעול ככל שיידרש כדי לבלום את ההתבססות הצבאית האיראנית בסוריה."

צילום: לע"מ

נתניהו יפגש ביום רביעי הקרוב במוסקבה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. "שוחחנו בטלפון שיחה מקדימה לקראת המפגש הזה וכמובן שהנושא של איראן יהיה בראש סדר הדיונים שלנו, על כך הסכמנו. אני אדון עמו על ההתפתחויות באזור ובתוקפנות האיראנית." אמר ראש הממשלה נתניהו והוסיף, "נדון גם בחיזוק מנגנון התיאום הביטחוני בין צה״ל לצבא רוסיה כדי לשמור על היציבות ולמנוע חיכוכים מיותרים באזור. השיחות הללו חשובות לביטחון, חשובות לצבא ההגנה לישראל וחשובות מאוד למדינת ישראל."

"דבר נוסף שחשוב למדינת ישראל", אמר נתניהו "זה מה שהתרחש ביום שישי לפנות בוקר. מדינת ישראל עשתה היסטוריה ושיגרה חללית ישראלית ראשונה לירח. אני צפיתי בשיגור מחדר הבקרה – זה היה רגע של גאווה עצומה והתרגשות עצומה. זהו צעד גדול מאוד למדינת ישראל וצעד ענק לטכנולוגיה הישראלית.

אני רוצה שאזרחי ישראל יידעו שהתנ"ך שלנו יגיע לירח, וגם הכתובת שרשומה מתחת למצלמה: "עם ישראל חי". זה דבר שאפשר היה רק לחלום עליו.

עכשיו צריך רק לקוות שהחללית תשלים את המשימה ותנחת על הירח. זה החלק הקשה ביותר. אבל עם זאת, עצם העובדה שאנחנו המדינה הרביעית, אחרי שלוש מעצמות – ארה"ב, רוסיה וסין, שלוש המדינות ששיגרו לירח, שמנסה, ואולי אף תצליח להיות המדינה הרביעית, היא כבוד עצום למדינת ישראל, והבעת אמון ביכולות שלנו, בתעוזה שלנו ובעתיד שלנו."

נתניהו: "הדיווח מפי הבכיר במשטר הטרור האיראני - אינו נכון"
ארכיון. צילום: חיים צח/ לע"מ
Back to top button