מבזקיםפוליטי / מדיני

כבוד! ח"כ עמיר פרץ נבחר לתפקיד סגן נשיא PAM

הישג לכנסת בזירה הבינלאומית: ח״כ עמיר פרץ נבחר היום (שישי) פה אחד, בפעם השנייה ברציפות, לתפקיד סגן נשיא ארגון הפרלמנטים של מדינות הים התיכון.

בנוסף, בחר הארגון להעניק פרס הוקרה לח"כ פרץ ולחבר הכנסת לשעבר מגלי ווהבה על פעילותם בארגון בשנים האחרונות. עוד הוענק פרס לסופר עמוס עוז ז"ל על פעילותו לקידום השלום וזכויות האדם.

עם היבחרו אמר פרץ: "זהו רגע חשוב בחיזוק המעמד הבינלאומי של ישראל בכלל ושל הכנסת בפרט. זו ההזדמנות לקדם נושאים כלכליים ופוליטיים במסגרת בה חברים נציגים מכל מדינות האזור, כולל מדינות ערב". ח"כ פרץ קרא לארגון לשמש מטריה לחיזוק היחסים בין הישראלים והפלסטינים.

יו"ר הכנסת, יולי יואל אדלשטיין אמר: "אני מברך על בחירתו של ח"כ פרץ כסגן נשיא הארגון פעם נוספת. הישגי הכנסת באסיפות הפרלמנטריות ברחבי העולם משנים את דפוסי ההצבעה העוינים לעתים את מדינת ישראל ומשפיעים לטובה על דעת הקהל העולמית".

בארגון PAM חברות כלל מדינות הים-התיכון, בהן מדינות ערביות: ירדן, סוריה, מצרים, אלג׳יר, מרוקו, טורקיה, לוב, תוניס, מאוריטניה, לבנון ומדינות אירופה. בפגישות הארגון נוטלים חלק נציגי פרלמנטים מרחבי אירופה, המזרח התיכון וצפון אפריקה. הארגון, אשר לו מעמד מיוחד באו״ם, הוקם בשנת 2005 ועוסק בנושאים מגוונים כגון שיתוף פעולה ביטחוני, מדיני וכלכלי, כמו גם אתגרים משותפים כמו הגירה, שינויי אקלים, זכויות אדם ועוד.

ח"כ איתן ברושי נוטל אף הוא חלק במשלחת הכנסת ל-PAM, אשר מתכנס הפעם בבלגרד, בירת סרביה.

כבוד! ח"כ עמיר פרץ נבחר לתפקיד סגן נשיא PAM

Back to top button