מבזקיםמשפטי/פלילי

לקראת פורים: אלפי נפצים וצעצועים מסוכנים נתפסו ברכב ברעננה

משטרת ישראל מנעה הפצת צעצועים מסוכנים בגזרת רעננה והסביבה ועכבה לחקירה שני חשודים תושבי רעננה זמן קצר לאחר שרכשו את הצעצועים מסוכנים מכפר בצפון. החשודים נחקרו ושוחררו בתנאים מגבילים. הצעצועים המסוכנים הוחרמו והעתק חומרי חקירה הועברו לאגף האכיפה במשרד הכלכלה

במסגרת ההיערכות של משטרת ישראל לקראת חג הפורים הקרב ובא ובמהלך פעילות מבצעית ממוקדת כנגד הפצה ומכירה של צעצועים מסוכנים, אתמול (רביעי) איתרו השוטרים רכב חשוד ברחוב ויצמן ברעננה ונהג הרכב עוכב לבדיקה בצד הדרך. במהלך חיפוש של השוטרים ברכב נמצאו ארגז ו-3 שקיות גדולות שהכילו כ-2,000 נפצים מסוגים שונים, מחלוקים לקופסאות ולשקיות.

בהמשך ובמהלך חיפוש נמצאו בכיסו של אחד מיושבי הרכב בן 15 תושב רעננה, שקיות וקופסא שהכילו כ-50 נפצים.

מחקירת חוקרי המשטרה עולה כי נהג הרכב, בן 40 תושב רעננה, נסע לכפר ברטעה לפגוש באחר, שחב לו חוב כספי ובתמורה האחר העביר לידי החשוד את הנפצים.

עם חזרתו לרעננה, הוא עוכב ונבדק ע"י השוטרים וכל הנפצים שהועברו לו, נלקחו ממנו והוחרמו ע"י המשטרה ובכך נמנעה למעשה הפצה ומכירה של אותם צעצועים מסוכנים בעיר רעננה וסביבתה. החשודים נחקרו בתחנת המשטרה, בסיומה שוחררו בתנאים מגבילים. חומרי החקירה בעניינם הועברו להמשך טיפול לידי אגף האכיפה במשרד הכלכלה.

משטרת ישראל שבה ומזהירה את הציבור מפני שימוש באותם צעצועים מסוכנים, שהינם ללא תו תקן וללא ביטוח ואשר מהווים סכנה לבריאותם ולשלום גופם של המשתמשים בהם ושל הסובבים אותם. שימוש לא מורשה בנפצים עלול ויכול לגרום לפיצוץ, דליקה, כוויות ופגיעות קשות בגוף. ציבור ההורים נדרש לפקח על ילדיהם ולמנוע מצב שבו הילדים ירכשו ו/או ישתמשו ויפעילו את אותם צעצועים מסוכנים.

לקראת פורים: אלפי נפצים וצעצועים מסוכנים נתפסו ברכב ברעננה
צילום: דוברות המשטרה
Back to top button