מבזקיםפוליטי / מדיני

אורלי לוי אבקסיס תוקפת את גנץ ומודיעה: "גשר תרוץ עצמאית"

יו"ר גשר, חה"כ אורלי לוי-אבקסיס ביקשה הערב (רביעי) להבהיר את השתלשלות העניינים לגבי המו"מ בין מפלגת גשר לחוסן לישראל ובהודעה שהוציאה לתקשורת ציינה כי רעיון החיבור גשר-חוסן לישראל הועלה בפנייה על ידי בני גנץ בפגישתם הראשונה.

"בשיחות שקיימנו לאחר מכן, בחנו את עמדת כל צד לגבי הנושאים המרכזיים לרבות הנושא החברתי שהוא כידוע הבסיס הרעיוני של מפלגת גשר. יו"ר חוסן לישראל הביע את הסכמתו לכך שנושא זה יהווה את אחד היסודות עליו תוקם השותפות בינינו." אמרה חה"כ לוי-אבקסיס.

אורלי לוי אבקסיס תוקפת את גנץ ומודיעה: "גשר תרוץ עצמאית"
ח"כ אורלי לוי-אבקסיס. צילום: אתר הכנסת

היא הוסיפה כי "עם קבלת הצעות קונקרטיות שהוגשו לי בכתב מטעם חוסן לישראל סיכמנו מר גנץ ואני על הקמת צוות משותף לסיכומים. צוות זה קיים דיונים בכל הנושאים והגיע להסכמות. הסכמות אלה שהוגשו לנו, למר גנץ ולי כללו את העמדה המשותפת שמחייבת את שתי המפלגות וכן את המקומות שיוקצו לגשר ברשימה המשותפת לכנסת."

"לתדהמתנו" אומרת לוי-אבקסיס כי "מאז סיכומים אלה המעוגנים במסמכים חתומים, החלה התרוצצות מוזרה במפלגת חוסן לישראל המלווה בהפצת דיס-אינפורמציה ובתדרוכים מגמתיים לתקשורת, מן משחק מחבואים כאילו לא היו דיונים בנינו, כאילו לא היו הסכמות וסיכומים ולא התחייבויות. בעוד יושב הראש לתדהמתי ממלא פיו מים ומחריש."

"מדהים באיזו מהירות סיגלו לעצמם הפוליטיקאים החדשים טריקים ישנים ודחויים שהציבור מאס בהם מזמן. כמה מאכזב להיווכח שדווקא זה שבישר על הפוליטיקה החדשה והנקייה נכשל במבחנו הראשון – מבחן האמינות. חבל לגלות שהאיש ממנו ציפו שינהל את ישראל מתגלה כאיש המנוהל על ידי אחרים." אמרה לוי-אבקסיס והוסיפה כי "חוסר הניסיון הביא לכך שהאיש עוד בא אליי היום ומבקש שאני אתן לו אורכה עד אשר יסכם את החיבור שלו עם לפיד. אין לי מילה אחרת לכנות התנהגות זו אלא – מוזרה והזויה. לנוכח המצב שנוצר, הגעתי למסקנה שאיננו לוקחת חלק בהטעיית הציבור ועל כן גשר תרוץ עצמאית ותצליח."

Back to top button