מבזקיםמשפטי/פלילי

כ-70,000 קיבלו הודעת "ספאם" מחברת התכשיטים ויקבלו פיצוי

חברת תכשיטים ושעוני יוקרה שלחה הודעות "ספאם" לעשרות אלפי נמענים שלא הסכימו לקבלן, כעת במסגרת אישור תביעה ייצוגית החברה תיאלץ לפצות כל אחד מהנמענים בסכום של 1,200 ש"ח לכל הודעה

חברת כרונוטיים היא חברה המוכרת תכשיטים ושעוני יוקרה, אשר לה מספר סניפים ברחבי הארץ, כולל סניף יוקרתי במיוחד בכיכר המדינה בתל אביב. בשנת 2016 החברה שלחה הודעת ספאם בה הכריזה על "מבצע קיץ ייחודי" בו יוגרלו שעון שוויצרי וטבעת בין הנרשמים.

בעקבות כך, שניים מהנמענים שקיבלו למכשיר הטלפון הסלולרי שלהם את הודעת הספאם הלא חוקית החליטו לעשות מעשה והגישו לביהמ"ש המחוזי בת"א תביעה ייצוגית – באמצעות עו"ד מתן פריידין, במסגרתה דרשו כי החברה תפצה אותם ואת כל הנמענים להם נשלחה הודעת הספאם הבלתי חוקית.

כ-70,000 קיבלו הודעת "ספאם" מחברת התכשיטים ויקבלו פיצוי
עו"ד, מתן פריידין. צילום: דן אנד ברדסטריט

במסגרת ההליך המשפטי נחשף כי ההודעה נשלחה ללא פחות מ-70,000 נמענים, אותם פילחה החברה לפי מצב סוציו אקונומי גבוה ומקום מגורים בערי השרון המבוססות רעננה, רמת השרון והרצליה.

כעת, לאחר הליך משפטי ממושך בן כמעט שלוש שנים, אישר ביהמ"ש המחוזי בת"א הסדר פשרה במסגרתו כל נמען שקיבל את הודעת הספאם זכאי לפיצוי כספי בסך 1,200 ש"ח – סכום הגבוה ב-200 שקלים מהסכום המקסימלי הקבוע בחוק.

עו"ד מתן פריידין מוסר בתגובה כי "זו עוד חוליה בשרשרת במאבק בהפצת הספאם – תופעה בלתי חוקית שגורמת לבזבוז זמן, פגיעה בפרטיות ואף חושפת את הציבור לתופעות של תוכנות ריגול ומעקב. אני שמח שביהמ"ש שלח כאן מסר ברור לפיו אין עוד סלחנות כלפי אפיק פרסומי בלתי חוקי זה. אני קורא לציבור הרחב לא להשלים עם התופעה, ולתבוע את הפיצוי המגיע לו לפי דין".

Back to top button