חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

נתניהו: "אתמול חשבתי שאני לא שומע נכון כשפתחתי את הטלוויזיה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה לנושא ועידת השלום והביטחון בוורשה ואמר: "בסוף השבוע חזרתי מוועידת השלום והביטחון במזרח התיכון שהתקיימה בוורשה. נפגשתי שם עם סגן נשיא ארה"ב מייק פנס ועם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו. הקשר בין ישראל לארה"ב חזק מאי פעם.

בוועידה הזאת קרה שינוי היסטורי בעל חשיבות רבה לישראל: היו שם 60 שרי חוץ ונציגי מדינות, כולל מדינות ערביות שאין לנו יחסים עמן, שישבו יחד עם ישראל וגם התייצבו בעמדה שקבענו נגד איראן.

אמרתי להם שהתוקפנות האיראנית היא הגורם המרכזי שמערער את המזרח התיכון ואת העולם כולו ושעלינו למנוע מאיראן נשק גרעיני ולבלום את ההתבססות הצבאית שלה בסוריה. אנחנו נמשיך לפעול כל העת כדי להבטיח את ביטחון ישראל."

בנושא פגישתו הקרובה עם נשיא רוסיה פוטין אמר נתניהו: "ביום חמישי אפגש במוסקבה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. אני אדון עמו בהמשך חיזוק מנגנון התיאום כדי למנוע חיכוך בין צה"ל לצבא רוסיה. השיחות האלו חשובות מאוד והן חלק מהמאמץ המתמשך שלנו להבטיח את חופש הפעולה של מדינת ישראל נגד איראן וגרורותיה שמכריזות על כוונתן להשתמש בסוריה כחזית במלחמה שלהן להשמדת ישראל."

ראש הממשלה התייחס בישיבת הממשלה גם לנושא חוק קיזוז משכורות מחבלים ואמר: "היום אביא לאישור הקבינט את קיזוז משכורות המחבלים מכספי הרשות הפלסטינית. הקבינט ישמע דיווח מפורט על היקף הכספים מפי גורמי הביטחון. זהו חוק חשוב שקידמנו אותו, והיום אנחנו הולכים לממש אותו בדיוק כפי שהבטחתי."

ראש הממשלה נתניהו התייחס בישיבה לדברי העיתונאית אושרת קוטלר אמש בערוץ 13 נגד חיילי צה"ל ואמר: "אתמול חשבתי שאני לא שומע נכון כשפתחתי את הטלוויזיה. שמעתי אמירה מקוממת נגד חיילי צה"ל מפי עיתונאית בכירה, מגישת חדשות. אני מבקש להגיד שהאמירה הזאת היא בלתי ראויה וצריך לגנות אותה – בצורה תקיפה ולרוחב השדרה."

נתניהו הוסיף, "אני גאה בחיילי צה"ל, הם מגינים עלינו ועושים את המשימה ההומנית והמוסרית העליונה של הגנת עמנו והגנת ארצנו מפני אלה שרוצים לטבוח בנו. דבריה של העיתונאית ראויים לכל גינוי."

בנושא אישור תקציב למוזיאון הלוחם היהודי בלטרון אמר נתניהו: "היום אנחנו מקיימים הבטחה נוספת שהבטחנו לפני כמה שנים לווטרנים היקרים שלנו. הממשלה תאשר היום תקציב נוסף להשלמת פרויקט מוזיאון הלוחם היהודי בלטרון. אתר ההנצחה הזה יכלול עכשיו גם תצוגה על הלוחמים היהודים שנלחמו במהלך מלחמת העולם השנייה. יש לי אליהם הערכה עצומה – מגיע להם."

צילום: קובי גדעון, לע״מ

2 תגובות

  1. תגובה שכנזית פחדנית לא יעזור כל עוד השכנזים בשילטון ביבי ליברמן בגין גנץ יעלון בן-גוריון רבין פרס אפילו גולדה אריק ועוד נמושות פחדנים אדיוט
    המשטף כולם דברנים הואבי מוסלמים וערבים בישבלם מכרו תנשמה של אימא שלהם לשואה היתה סתם הערבים שמים זין על ההומהים שבאו מארופה תחזרו יזבלים לעצמכם הלבן הפחדים כוס אמא של ישרמט

Back to top button