מבזקיםמשפטי/פלילי

חשד: פדה את כספי הביטוח הלאומי של אמו במשך שנים לאחר מותה

היום (רביעי) הותר לפרסום כי במהלך החודשים האחרונים נוהלה חקירה סמויה על ידי יחידת ההונאה במשטרת ישראל יחד עם המוסד לביטוח לאומי אודות קבלת כספים במרמה במשך עשרות שנים על ידי קרוב משפחה מיופה-כח של אשה שהלכה לעולמה. אתמול (שלישי) הפכה החקירה גלויה והחשוד במעשה הועבר לחקירה במשטרה. על פי החשד מדובר בהונאה בהיקף של כמיליון ש"ח.

פרשיית הונאה הנאמדת כאמור בסכום של כמיליון שקלים, נחקרת במהלך חודשים אלו באופן סמוי על ידי יחידת ההונאה של המחוז הדרומי במשטרה בשיתוף עם מערך החקירות במוסד לביטוח לאומי. אתמול הפכה החקירה גלויה עת אותר החשוד על ידי בלשי היחידה והועבר לחקירה במשטרה.

תחילת הפרשה בשלהי שנת 2018. פעולות שנערכו על ידי נציגי המוסד לביטוח לאומי לאתר אישה מהיישוב כסייפה לטובת הזמנתה לטקס אזרחים וותיקים שהגיעו לגיל 100, טקס הנערך בבית נשיא המדינה, עלו בתוהו. מניסיונות ההתחקות וניסיונות איתורה, עלה חשד כי האישה ילידת שנת 1919 אינה בין החיים כבר מזה עשרות שנים וזאת על אף שבמערכות הביטוח הלאומי היא עדיין בחיים ומקבלת עד עצם היום הזה את קצבת הזקנה ושארים באמצעות קרוב משפחתה לו ייפוי-כח בחשבונה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

"מדובר במעשה חמור בו רמס החשוד ברגל גסה את החוק תוך שהיתל ברשויות לאורך שנים ארוכות וזאת מתוך כוונה למרמה והונאת סכום כסף רב כשהוא ללא ספק מודע למעשיו", נמסר מהמשטרה.

מחקירה מקצועית ורגישה שערכו חוקרי יחידת ההונאה בדרום כאמור יחד עם נציגי הביטוח הלאומי עולה כי המנוחה נפטרה בשנת 1991, אך דבר זה לא מנע מבנה של המנוחה, בן ה-53 המשמש כמיופה-כח בחשבונה להמשיך לפדות את כספי גמלת השארים וזקנה על אף פטירתה עד עצם היום הזה. להערכת החוקרים מדובר בהיקף הונאה של סכום הקרוב למיליון ש"ח. החשוד בחקירתו הודה וקשר עצמו למעשים המיוחסים לו. בסיום חקירתו הוא שוחרר בתנאים מגבילים וחקירת המשטרה נמשכת.

המוסד לביטוח לאומי. צילום: חדשות MivzakLive
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח