חדשות הארץמבזקים

קיצור זמני שהיית החובה של כלבים וחתולים בכלביות טרם האימוץ

משרד החקלאות ממשיך בפעולותיו לרווחת בעלי החיים: משרד החקלאות מקצר במחצית את זמני שהיית החובה של הכלבים והחתולים בכלביות ; המטרה: לתת הזדמנות ליותר כלבים וחתולים לאימוץ, ולפנות מקום בכלביות לבעלי חיים נוספים

כחלק מפעולות משרד החקלאות למען רווחת בעלי החיים, במטרה לעודד אימוץ ולתת הזדמנות לכל בעל חיים לזכות בבית חדש, משרד החקלאות מעדכן את הנוהל שמטרתו להסדיר את מסירת הכלבים והחתולים לאימוץ מכלביות רשות ומעמותות למען בעלי חיים. עיקר העדכון בא לידי ביטוי בקיצור במחצית של זמני שהיית החובה של כלבים וחתולים בכלביות. המטרה: לתת הזדמנות ליותר כלבים וחתולים לאימוץ, ולפנות מקום בכלביות לבעלי חיים נוספים.

ההתרבות המהירה של בעלי החיים בישראל פוגעת ביכולת של הרשויות והארגונים למען בעלי חיים לתת מענה לכל הכלבים חסרי הבית הקיימים כיום בישראל .כתוצאה מכך, ובמטרה לתת מענה זמני, חלק מבעלי החיים הללו מועברים למתקנים זמניים אשר אינם מתאימים לשהות ארוכת טווח. אולם, קצב ההתרבות המהיר מקשה על נתינת מענה הולם לכלבים חסרי הבית בישראל.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
אילוסטרציה. קרדיט: pixabay

על כן, במטרה לדאוג לבית עבור כל בעל חיים ולעודד אימוץ תוך צמצום החשש להפצת מחלות ובראשן מחלת הכלבת ובהתחשב ביכולת המעקב המשופרת בזכות סימון בשבבים ורישום, משרד החקלאות מעדכן את הנוהל המסדיר זאת. במסגרת הנוהל המעודכן, הפחית משרד החקלאות במחצית את משך הזמן שכלבים וחתולים המיועדים לאימוץ יוחזקו בכלביות. התקופה הופחתה מ- 30 ימים ל- 15 ימים בלבד לפני מסירתם לאימוץ. מטרת השבועיים היא להבטיח כי בעל החיים בריא, הוא "בר-אימוץ" ואין בעלים שמחפשים אותו. עם זאת, כלבים וחתולים שהגיעו מ"אזור סיכון" לכלבת יוחזקו בכלביות, הנמצאות בפיקוח יומי של רופא וטרינר, לתקופה של לא לפחות מ- 45 ימים לפני מסירתם לאימוץ, כדי להבטיח שמחלת הכלבת לא נמצאת בגופם בתקופת דגירה.

ד"ר דגנית בן-דב, הממונה על חוק צער בעלי חיים בשירותים הווטרינרים במשרד החקלאות: "משרד החקלאות עושה כמיטב יכולתו כדי לדאוג לרווחת בעלי החיים, תוך שמירה על בריאותם ובריאות הציבור כולו. בתוך כך, המשרד עושה צעד משמעותי נוסף שיסייע ליותר בעלי חיים למצוא בית".

אילוסטרציה. קרדיט: pixabay

Back to top button