חדשות הארץמבזקיםצבא וביטחון

נתניהו: "צה"ל ערוך להתקפה מוחצת, הכוחות יגיעו עם עוצמה רבה"

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו הגיע היום (רביעי) לביקורת פתע בימ״ח (יחידת מחסני החירום) של עוצבת המילואים ׳חוד החנית׳, במחנה סירקין.

ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו סייר בין מחסני החירום של היחידה ובדק את כשירות הציוד בליווי הרמטכ״ל רא״ל אביב כוכבי, מפקד פיקוד המרכז אלוף נדב פדן, מפקד עוצבת ׳האש׳ תא״ל ירון פינקלמן ומפקד עוצבת ׳חוד החנית׳ אל״מ יואב ברונר.

רה״מ נתניהו קיים בתום הסיור דיון מסכם בו הוצגו בפניו ממצאי הביקורת שקיים משעות הבוקר המוקדמות מבקר מערכת הביטחון, וכן הציג את מסקנותיו. ראש הממשלה ימשיך לקיים ביקורים בבסיסי צה"ל השונים בשבועות הקרובים בהמשך ללמידת טענות דו״ח בריק.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: חיים צח/לע״מ

רה״מ נתניהו אמר בסיור: "אנחנו פה בביקורת פתע לבדיקת המוכנות למעבר משגרה לחירום, כאן בבסיס סירקין. מה שרציתי להתרשם ממנו זה קודם כל המוכנות הלוגיסטית, הפיזית והמכנית- ואני מתרשם טוב. אני אקבל פירוט יותר גדול, אבל ממה שהצלחתי לראות, הפיקוד מוכן, הציוד מוכן והכלים מלאים – זה הדבר ראשון שאנחנו בודקים.

מעבר לזה יש גם תוכנית סדורה של איך לקחת את החיילים שמגיעים הנה ולהביא אותם לחזית במהירות האפשרית, עם מינימום תקלות. יש כאן בוודאי דברים שעוד צריך לשפר, הרמטכ״ל ואני דיברנו עכשיו על אחד מהם, קשור כאן במשאיות המפורסמות, אבל ככלל אני חושב שיש פה היערכות יפה מאוד."

צילום: חיים צח/לע״מ

עוד אמר ראש הממשלה כי "ההתרשמות שלי היא שהמוכנות כאן טובה ליום פקודה. אני חושב שהכוחות יגיעו לכאן עם עוצמה רבה, ויביאו את העוצמה הזאת לביטוי בשדה הקרב. צה"ל ערוך גם להגנה וגם להתקפה מוחצת."

צילום: חיים צח/לע״מ

ביקורת הפתע שקיים מבקר מערכת הביטחון, תא״ל (מיל׳) איתן דהן, החלה היום (ד׳) ב-06:00 בבוקר בימ"ח (יחידת מחסני החירום) של עוצבת המילואים ׳חוד החנית׳ במחנה סירקין. הביקורת התקיימה בהמשך להנחיית ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו לבחון את מוכנות צה״ל.

ביקורת הפתע נועדה לבדוק את מוכנות היחידה למשימותיה במלחמה ולבחון את כשירותה לעבור במהירות משגרה לחירום.

בהתאם לנוהל ביקורת פתע, אנשי יחידת מבקר מערכת הביטחון הגיעו למחנה בהתראה קצרה לבדיקה מקיפה של הימ"חים (יחידות מחסני החירום) בבסיס.

Back to top button