חדשות הארץמבזקים

שני שוטרים הורשעו בגין תקיפת עצורים

בית משפט השלום בנצרת הרשיע היום (שני) שוטר ששירת בירושלים בגין תקיפת שלושה עצורים באתר בנייה בשכונת פסגת זאב בירושלים. במהלך משימת סיור שמטרתה איתור שוהים בלתי חוקיים, הבחין הנאשם בדמויות חשודות שהחלו במנוסה. השוטר רדף אחריהם, בסיום המרדף, לאחר שהוביל אותם עצורים סמוך לניידת המשטרה, הושיב אותם על ברכיהם כשהם אזוקים תוך שהוא צועק עליהם, מכה בראשם, בהמשך סטר לשניים מהם וניסה לבעוט בעצור אחר.

בהכרעת הדין קבעה כב' השופטת דלית שרון-גרין: "ניכר כי הנאשם היה בעל הכח, שוטר במשטרת ישראל, לבוש מדים, מחזיק בנשק ארוך ובאקדח, אשר הוביל שלושה עצורים, שניים מהם שוהים בלתי חוקיים בארץ אזוקים זה לזה, והיכה אותם בראשיהם. בהמשך, הושיב את שלושתם על הקרקע תוך ששם ידו על כתפיהם, ושעה שכל אחד מהם ישב אזוק על הקרקע שב והכה אותם".

אילוסטרציה. צילום: חדשות MivzakLive

שוטר נוסף הורשע היום בבית משפט השלום בראשון לציון בגין תקיפת חשוד בתחנת אריאל במהלך חקירתו. החשוד, תושב השטחים נחקר בחשד להשתתפות ביידוי אבנים. על פי כתב האישום, תשובותיו של החשוד לא הניחו את דעתו של השוטר והוא החל למשוך לאחור את הכיסא עליו ישב החשוד וגרם לנפילתו ארצה ובהמשך סטר לחשוד בפניו. בית המשפט הרשיע את השוטר בעניין גרירת הכיסא והפלת החשוד, אולם לעניין הסטירה הוחלט לזכות את השוטר מחמת הספק.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

במחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה אמרו כי "הכרעות הדין שניתנו היום מבטאות את המחויבות של מח"ש להיאבק בנחישות בעבריינות שוטרים ולחתור לחקר האמת מתוך גישה בלתי מתפשרת כלפי אלימות מיותרת, התעמרות ושימוש לרעה בכוח ובסמכות. כל זאת מתוך הבנה עמוקה לצורך לשמור על אמון הציבור במערכת האכיפה, בפרט כאשר מדובר במתלוננים הנמנים על אוכלוסיות חלשות".

אילוסטרציה. צילום: חדשות MivzakLive
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח