מבזקיםמשפטי/פלילי

פרצו לביתו של קשיש ונתפסו ע"י בלשי המשטרה עם צאתם מביתו

בלשי המשטרה "פינו" בשבוע האחרון קשיש מביתו בנשר ובתאום עם בנו דאגו שישהה מחוץ לביתו, על מנת שיוכלו לעצור בשעת מעשה, צמד פורצים המנסים לגנוב את רכושו.

מדובר בחקירה סמויה שניהלה היחידה המרכזית במחוז חוף בשבועות האחרונים, אשר הביאה לסיום מוצלח של מבצע מתוזמן באופן מיוחד, במסגרתו התחלפו בלשי המשטרה עם קשיש הגר בנשר, כך שבעת כניסת הפורצים לביתו, צפו בהם השוטרים ועצרו אותם "בשעת מעשה"- בעת צאתם מבית הקשיש עם הרכוש הגנוב.

ראשיתה של הפרשיה, כאשר חוקרי הימ"ר עקבו אחר שני תושבי חיפה, שעפ"י החשד מאתרים קשישים, לומדים את סדר יומם ו"בשעת כושר" פורצים לבתיהם וגונבים את רכושם וכספם.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בתוך כך, בלשי המשטרה הבחינו כי שני החשודים "התבייתו" לאחרונה על מטרה חדשה, בדמות קשיש כבן 80 הגר בנשר לבדו וסובל מאלצהיימר, אולם כדי לעוצרם עם ראיות של ממש, הוחלט במשטרה לבצע תרגיל חקירה סמוי, הכולל כאמור הוצאת הקשיש מביתו בסיוע בנו, כך שהבית יישאר לכאורה ריק והפורצים ימהרו לממש את תוכניתם וניתן יהיה לעוצרם "על חם".

כאמור, שני החשודים נעצרו עם הרכוש הגנוב בעת שיצאו מבית הקשיש ומעצרם הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום חיפה, כאשר ביום שישי הגישה יחידת התביעות של מחוז חוף הצהרת תובע ובכוונת המשטרה להגיש נגדם כתב אישום בימים הקרובים, לצד בקשה למעצר עד תום הליכים, על מנת להרחיקם מהחברה אחר סורג ובריח ובכך לשמור של שלום הציבור, בטחונו ורכושו.

צפו בדבריו של ראש מפלג פשיעה בימ"ר חוף – סנ"צ דוד סולומון והתצפית על הפורצים.

Back to top button