בית מבזקים 5 שנות מאסר: פגע עם רכבו ברוכב אופנוע, גרם למותו ונמלט

5 שנות מאסר: פגע עם רכבו ברוכב אופנוע, גרם למותו ונמלט

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (רביעי) על מוחמד עכאשי בן 44 משפרעם חמש שנות מאסר בפועל לאחר שהודה והורשע בביצוע עבירות של גרם מוות ברשלנות, הפקרה אחרי פגיעה, נהיגה בזמן פסילה, ללא ביטוח ושיבוש מהלכי משפט.


מכתב האישום שבו הודה הנאשם עולה כי ביום 26/04/17 בסביבות השעה 16:20 נסע הנאשם ברכבו בכביש 70 מכיוון דרום לצפון בסמוך לפני צומת טמרה . באותה עת נהג המנוח מיכאל אקסלרוד יליד 1966 באופנוע כשהוא נוסע בקצה הימני של הנתיב הימני.

עוד עולה כי לאחר שהבחין הנאשם באופנוע בנתיב נסיעתו, החל לעקוף את האופנוע משמאל. במהלך העקיפה וטרם השלמתה, סטה הנאשם ימינה, פגע עם דופן ימין אחורית של הרכב באופנוע. כתוצאה מההתנגשות נהדף האופנוע לימין נפל על צידו השמאלי , החליק ופגע במעקה הבטיחות הימני ונהדף עד שנעצר בסמוך למעקה הביטוחות השמאלי ונגרם מותו המיידי של המנוח במקום. לאחר שהבחין והרגיש הנאשם במכה והפגיעה באופנוע וידע כי הוא מעורב בתאונה, סטה שמאלה וברח במהירות מהמקום.

בית המפשט קבע כי "נוכח נסיבות הקשורות בביצוע העבירה, בעיקר העובדה כי הנאשם הבין היטב את הפסול במעשהו על רקע הימלטותו ממקום התאונה וניסיונו לטשטש את התרחשותה ונוכח הנזק שנגרם כאן- גרימת מותו של אדם צעיר שעתידו לפניו בהותירו את משפחתו מול חלל עצום כשהנאשם העיז לנהוג באופן רשלני ברשלנות שאינה ברף הנמוך שעה שביצע עקיפה באופן בלתי סביר, לא נתן דעתו למיקומו הנכון של האופנוע ומעיז לנהוג בזמן פסילה וללא ביטוח….."

אילוסטרציה. צילום: אסף ברזינגר לוגסי

דעתכם חשובה לנו – כתבו תגובה