בית חדשות הארץ תושב רמת השרון נאשם בהעלמת הכנסות של עשרות מיליוני ש"ח

תושב רמת השרון נאשם בהעלמת הכנסות של עשרות מיליוני ש"ח

חקירה נוספת בפרשת חשבונות בנק לא מדווחים של ישראליים בבנק UBS בשוויץ, שנחקרה ע"י חקירות מס הכנסה חיפה והצפון ברשות המסים, הבשילה לכדי הגשת כתב אישום. עו"ד אלעד פנחס מפרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה) הגיש לבית משפט השלום בכפר סבא כתב אישום נגד יוסף ווג (72) מרמת השרון בגין העלמת הכנסות מפעילותו ברומניה בהיקף של יותר מ-39 מיליון ₪.

ווג הוא מהנדס כימיה בהשכלתו, כעולה מכתב האישום, במסגרת עסקיו ברומניה היה בעלים בחברת ריגל גולד, העוסקת במכירת תכשיטים לחנויות באמצעות האינטרנט, בעלים בחברת כימטקס העוסקת ביבוא כימיקלים לרומניה, היה בעלים של כ-1/3 ממניות חברת דאצ'יה. ברשותו של הנאשם היו חשבונות בנק זרים (חשבון בבנק BRD ברומניה ושני חשבונות בבנק UBS בשוויץ) וכן חשבונות בנק בישראל.

לפי כתב האישום, הנאשם התחמק מתשלום מס בסך 10.6 מיליון ₪ ממכירת מניותיו בחברת דאצ'יה (שווי מכירת מניותיו היה בהיקף של יותר מ-60 מיליון ₪), וזאת תוך נקיטת מסכת פעולות מרמה, בכלל זה: פיצול מכירת המניות לשני הסכמים ודיווח לרשות המסים רק על ההסכם הראשון, לפיו מכר 50,000 ממניות החברה בתמורה ל-21,986,415 ₪, התמורה בהסכם השני בסך 38,317,737 ₪ הועברה לחשבונו בבנק UBS בשוויץ ולא דווחה לרשות המסים, בדוח שהגיש למס הכנסה לשנת המס 2007 הצהיר כי החזיק ב-50,000 ממניות החברה בלבד (למרות שהחזיק ב-133,296 ממניות החברה המהוות 31.67% ממניות החברה), בדוח שהגיש לשנת 2008 העלים את התמורה ששולמה בגין מכירת המניות במסגרת ההסכם השני בסך 38,317,737 ₪ וכן הכנסת דיבידנד בסך 24,386 ₪.

לפי כתב האישום הנאשם הסתיר מרואה החשבון שערך עבורו את הדוח לשנת המס 2008 את ההסכם השני שפוצל, נטל ללא רשות חותמת של משרד רואי החשבון וחתם בה על ההסכם השני כדי שיוכל במידת הצורך לטעון שהציג לרואה החשבון גם את ההסכם השני, הציג לרואה החשבון מצג שווא לפיו שיעור אחזקתו במניות חברת דאצ'יה היה נמוך מ-10% ולפי מצג שווא זה הוא חב במס רווח הון בשיעור של 20% למרות שלפי שיעור אחזקותיו היה חייב בתשלום מס רווח הון בשיעור של 25%. בעשותו את כל פעולות המרמה, הערמה והתחבולה הללו הוא גרם נזק לקופת המדינה בסך של כ-10.6 מיליון ₪.

עוד לפי כתב האישום, הנאשם לא דיווח בדוח לשנת 2008 על הכנסה מדיבידנד שקיבל מחברת כימטקס בשווי של 24,386 ₪, לא הגיש דוחות על הכנסותיו לשנים 2009 – 2012 למרות שהיה חייב בהגשתם. בשנים 2010 – 2011 לא דיווח על הכנסות פסיביות מניהול חשבונו ברומניה בסך 309,525 ₪ ובכך התחמק מתשלום מס בגין הכנסות אלו. בשנת 2012 לא דיווח על הכנסה מדיבידנד שקיבל מחברת ריגל גולד בסך של 156,029 ₪ וכן על הכנסות פסיביות מחשבונו ברומניה בסך 262,726 ₪. בשנת 2013 לא דיווח על הכנסה מדיבידנד שקיבל מחברת ריגל גולד בסך 70,870 ₪ וכן דיווח על הפסד פיננסי בחשבונו בשוויץ בסך 61,513 ₪, אותו קיזז כנגד הכנסות ריבית ודיבידנד מניירות ערך אותן הפיק באחד מחשבונותיו בישראל.

מצוין בכתב האישום כי בנובמבר 2015 לדרישת מס הכנסה, הנאשם הגיש דוח "פרטים אישיים והצהרה על מקורות הכנסה בארץ ובחו"ל" וציין כי הכנסותיו הן מעבודתו כשכיר בחברת תמיר צומן בע"מ וכן הכנסות מריבית ושוק ההון. הוא לא ציין כי הוא בעל מניות או שותף בחברה כלשהי והסתיר את שותפותו בחברות כימטקס וריגל גולד, הוא דיווח רק על חשבונו בבנק UBS בשוויץ ואחד החשבונות בישראל והסתיר את החשבון ברומניה אליו נכנסו הכנסותיו מחברות כימטקס וריגל גולד ואת חשבונו הנוסף בישראל.

כזכור, בשלהי שנת 2014, משרד חקירות מס הכנסה חיפה והצפון ברשות המסים, פתח בחקירה גלויה מורכבת ורחבת היקף נגד ישראלים המחזיקים בחשבונות בנק לא מדווחים בבנק UBS בשוויץ. עשרות ישראלים נחקרו בפרשה והוגשו כבר מספר כתבי אישום ע"י פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).


מודעות פרסומת
להוספת נגן תחנות הרדיו לאתרך הדבק קוד זה


למעבר לערוץ החירום -לחצו כאן

אתם מוזמנים לשלוח לנו מידע חדשותי וליצור איתנו קשר בכל נושא ועניין.


* יש לציין כי אמינות הדיווח תיבדק ותפורסם באתר ע"פ שיקול דעתו של עורך אתר החדשות.
* נדגיש כי בצירוף תמונה אנו מסירים כל אחריות בגין הפרת זכויות יוצרים ואחריות זו תהיה מוטלת על השולח. שליחת תמונה ללא קרדיט צילום לא תפורסם באתר. אם אין ברצונכם לציין קרדיט אנא כתבו "ללא קרדיט".

לשליחת תמונות נוספות בוואטסאפ

תודה רבה וגלישה נעימה
צוות חדשות MivzakLive