סערת חוק הפונדקאות – נתניהו: "אין לנו רוב" ; באופוזיציה תקפו

מליאת הכנסת קיימה דיון 40 חתימות בנושא חוק הפונדקאות כאשר לכל אורכו נכח ראש הממשלה. ראש הממשלה נתניהו: "אני תומך בחוק הפונדקאות אבל אין לנו את הרוב הדרוש בקואליציה". יו"ר האופוזיציה לבני: "האמת היא שאתה עקבי אבל רק בדבר אחד  ביכולת לשקר בלי למצמץ". ח"כ איציק שמולי לרוה"מ: "אני מבקש שתסתכל לי בעיניים ותאמר לי שאני לא מספיק טוב כדי להיות אבא במדינה הזו". ח"כ לפיד: "כשאתה פוגש את החרדים כניעתך אומנותך, לא נותרה עצם אידאולוגית אחת בגופך".
 
מליאת הכנסת קיימה היום (רביעי) דיון בהשתתפות ראש הממשלה על פי בקשתם של 40 חברי כנסת, בנושא  "האפליה המבישה של הממשלה את הקהילה הלהט"בית בחוק הפונדקאות", כאשר לכל אורכו נכח ראש הנממשלה בנימין נתניהו והקשיב לטענות חברי הכנסת.

בפתח דבריו הספיד ראש הממשלה את שר הדתות דוד אזולאי ז"ל שנפטר אתמול ולאחר מיכן התייחס נתניהו התייחס לבחירות לרשויות המקומיות שהתקיימו אתמול ואמר: "אני שומע לא מעט אמירות על הרס הדמוקרטיה בישראל, האמירות הללו מופרכות ועומדות בסתירה מוחלטת למה שראינו אתמול בבחירות לרשויות המקומיות, חגיגה לדמוקרטיה. מעניין שבתל אביב זה מאוד טרנדי לבחור ראש עיר מנוסה פעם אחר פעם, ועוד פעם ועוד פעם. כיו"ר הליכוד אני מאוד מרוצה, לא בכל מקום, נכון שיש גם אכזבות כמו הפסדו של חברי זאב אלקין אבל גם זה קורה ואנחנו ממשיכים הלאה."

לגבי נושא הדיון וחוק הפונדקאות אמר נתניהו: "את העמדה העקרונית שלי בנוגע לפונדקאות כבר הבהרתי בעבר, זה לא עניין של ימין או שמאל. זה עניין אישי ועניין אנושי. רעייתי ואני סייענו במקרים רבים לגברים ונשים מהקהילה הלה"טבית. באפריל 2015 בזמן רעידת האדמה בנפאל, פעלנו רבות על מנת להטיס ארצה את התינוקות שנולדו בהליך הפונדקאות.

אני ביקשתי מח"כ אמיר אוחנה לגבש הצעת חוק שניתן יהיה להעבירה בין כל שותפות הקואליציה. ההצעה תעלה בחודש הבא לוועדת שרים לחקיקה. שמעתי את הדברים שלכם והסיפורים של זוגות רבים והזדהינו עם הרצון שלהם להקים משפחה, זה הרצון שלהם וגם הרצון שלי. אני אומר את האמת הפשוטה, אני תומך בכל אבל עד לרגע זה אין לנו את הרוב הדרוש בקואליציה כדי להעביר את הצעת החוק.
 
יו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי לבני: " במדינת ישראל  יש אזרחים, בני אדם, שרוצים להיות הורים, להפוך למשפחה, לשמוע את המילה אבא,  לחבק את התינוק או התינוקת שלהם ולגדל אותם כאן בישראל. הם רוצים אבל מממשלת ישראל אומרת להם  בכל הצבעה והצבעה כאן, שימשיכו לרצות.  ניסית לברוח מהדיון הזה אבל לא נתנו לך כי הגיע הזמן שתסתכל להם בעיניים.  לא בסרטון, לא דרך עדשת המצלמה ותגיד להם למה אתה מונע מהם את הזכות להיות הורים.

והעיקר ביבי תפסיק לשקר. הרי השיא היה שאמרת בסרטון הזה שבניגוד למה שדווח בתקשורת אמרת שאתה אתה מאוד עקבי.  האמת היא שאתה עקבי אבל רק בדבר אחד  ביכולת לשקר בלי למצמץ. לשקר כשאתה יודע מראש שלא תקיים. מה חשבת לעצמך כשהתיישבת מול המצלמה ואמרת מה שאמרת וידעת שזה לא יקרה. ידעת שהעניין של חד מיניים הוא לא טבעי לשותפים הטבעיים שלך. ובבחירה שלך בין מה שאתה הגדרת כדבר הנכון וכעניין לא הוגן שצריך לתקן לבין הפוליטיקה וההישרדות – תמיד פוליטיקת ההישרדות תנצח.

הגיע הזמן לדבר בינינו אמת נתחיל בזה שתשתחרר מהפוזה שאתה לובש לפני כל סרטון ותגיד להם כאבא למה אתה מונע מהם להיות אבות.  הם הרי לא מעניינים אותך כמו רבים מאזרחי ישראל, הם משעממים אותך. אבל זאת קהילה נהדרת. להשתמש בה כדי לספר על ישראל הליברלית שהיא בדיוק ההיפך ממה שהממשלה שלך מייצגת. ואחרי שתאמר את האמת לקהילה הלהט"בית, תסתכל דרומה ותאמר אמת לתושבי עוטף עזה  שבעצם אתה לא יודע לשנות את המציאות לטווח ארוך ואתה מעדיף את החמאס קצת מוחלש בעזה. והשקט שאתה עובד עליו הוא רק עד הפעם הבאה.  ואז אולי תוכל להגיד את האמת גם לחברי הליכוד – שאתה לא יודע להביס את החמאס, שטעיתם כשהבטחת למוטט. שבימים האלה ממש אתה פועל לשלם כסף לטרוריסטים החמאסניקים, לא למשפחות השאהידים אלא לאלה ששולחים אותם. במקום להאשים ולהסית נגדנו, תאמר את האמת, שאנחנו צודקים אתה אחראי ישיר לפיתוח תרבות השקר בישראל ולא רק בפוליטיקה. שרון אמר שהוא לא יודע אם להאמין לידך הימנית או לשמאלית היום ברור שאסור להאמין לשתיהן."
 
ח"כ איציק שמולי פנה לראש הממשלה ואמר: "אני מבקש שתסתכל לי בעיניים ותאמר לי שאני לא מספיק טוב כדי להיות אבא במדינה הזו. הזכות למשפחה היא זכות טבעית, היא אמורה להיות כזו. במשך 22 שנה אלפי ישראלים זכו להגשים את החלום שלהם ולהפוך להורים. באותו הזמן בדיוק, מאות ואלפי אנשים אחרים נידונו למאסר עולם של בדידות, עלבון ואפליה. אתה הבטחת והיום החוק נפל פעם נוספת. בשבילך היינו סוג ב' ונותרנו סוג ב'. תסתכל לי בעיניים ותגיד לי איך במדינה הזאת יגאל עמיר יכול להיות אבא ואני לא. איך אנסים וטרוריסטים בכלא יכולים לממש את החלום להורות ואני לא. למה אני צריך לשבת פה בדמעות בגלל עריצות הקואליציה שחושבת שאני שווה פחות?" כאשר ירד מן הדוכן זכה ח"כ שמולי לחיבוקים מחבריו באופוזיציה.
 
ח"כ יאיר לפיד פתח את הדיון ואמר: "ראש הממשלה ולשכתו עשו ככל שביכולתם למנוע את הדיון הזה. כשהשיא היה שביקשו לדחות אותו בגלל ישיבת אבל מיוחדת לזכרו של אדם טוב השר דוד אזולאי, ניסתם לקבוע את ישיבת האבל בדיוק על השעה של הדיון. אמרנו לכם שיש עוד 23 שעות ביממה. הצענו לכם לעשות את הדיון בשש ועניתם לנו שראש הממשלה צריך להתכונן לנסיעה לאלבניה למרות שהיא בכלל מחר ובסוף אתה בכלל לא נוסע לאלבניה.

הסיבה שלא רצית לקיים את הדיון הזה ולהגיע לשפל של להשתמש במותו של אדם טוב, היא ציטוט אחד שאתה לא רוצה שיזכירו לך, מתוך סרטון שאתה עשית. לא עברו 48 שעות מהסרטון שלך וחוק הפונדקאות הוגש פה למליאה, ואתה ראש הממשלה הצבעת נגד. למה? מפני שכרגיל נכנעת לחרדים. כשאתה פוגש אותם, כניעתך אומנותך. כמו בכל דבר שעלול לסכן את הקואליציה שלך. בדרך שברת את ליבם של אלפי זוגות צעירים שכל מה שהם רוצים זה להיות הורים.

אני שואל את ראש הממשלה ואת חברי הקואליציה, מה אכפת לכם? מה זה עניינכם? במה זה היה משנה את חייכם? ראש הממשלה אתה באמת חושב שהחרדים היו פורשים מהקואליציה?  אצלך השרידות הפוליטית היא מעל כל דבר ולא נותרה עצם אידאולוגית אחת בגופך. הכל פוליטיקה ואתה עסוק רק בעצמך. אני זוכר אותך אחרת, מוכן להילחם על דברים שאתה מאמין בהם, לקחת בכל זאת סיכון פוליטי מתוך רצון לעשות טוב לאנשים אחרים. אתה מנהיג חבורה של ציניקנים שכבר לא אכפת לה משום דבר. אחרי שניבחר נעביר את הפונדקאות, את ברית הזוגיות ושוויון מלא לקהילה הלהט"בית. ותתבייש לך."

ח״כ עפר שלח, יו״ר סיעת יש עתיד ואשר יזם את דיון ה-40 החתימות בנושא הפונדקאות: "הבטחנו שראש הממשלה ייאלץ לעמוד בפני הכנסת והציבור ולהסביר למה לא עמד בהבטחות השווא שלו לקהילת הלהט״ב. הבטחנו וקיימנו. ראש הממשלה הבטיח ולא קיים, ועל זה לא נרפה ממנו".
  
ח"כ דב חנין: "המילה הראשונה בדיון אפליה, היא מילת הדגל של הממשלה שלך. לאפליה שאתם מקדמים יש המון קורבנות. היום אנחנו עוסקים בקהילה הגאה, בגברים שלא יכולים להיות הורים בגלל האפליה שאתם מייצרים. אתם עושים שימוש מניפולטיבי בחברי הקהילה לצורכי חוץ. זאת הפוליטיקה שלכם. הרומאים דגלו בהפרד ומשול, אתה שכלל את זה להסת שקר ומשול."

ח"כ מירב בן ארי: אני חייבת מילה על צביעות. זה הכי קל לבוא ולהעלות חוקים מטעם האופוזיציה במטרה להביך את הקואליציה. בזמן שאתם מעלים עוד ועוד חוקים הממשלה הזו קידמה תכנית לאומית ללהט"בים בתקצוב של 11 מיליון ₪, תקצבנו את תכנית חושן, פתחנו הוסטלים לצעירים להט"בים שנזרקו מהבית ומקבלים שם טיפול. מה אתם עשיתם? איפה אתם הייתם?

ח"כ יואב קיש: "לא יכול להיות שעומדות במליאה חברות כנסת ומטיפות על כך שלהיות אב יחיד או זוג גברים אבות  זה בסדר מבחינתן,  אבל אב גרוש שהוליד ילדים עם אשתו והיא לא נותנת לו לראותם – זה כבר לא בסדר כי "לכל ילד צריכה להיות אמא". הצביעות תיפסק. אם יש פונדקאות לגברים אז יש ביטול של חזקת הגיל הרך. נחשף פרצופן האמיתי".
 
בסיום הדיון 47 חברי כנסת תמכו בהודעת ראש הממשלה ואילו 38 התנגדו.

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

לחצו כאן להוספת תגובה לכתבה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
1 תגובה
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
אורח
אורח
2 years ago

הלהטבים תפסו תחת עלינו הסטרייטים !…..שניתן לאבא-אבא'לה לגדל ילד ולעשות בגופו מעשים רעים כמו מציצות וביתוק…..בעעעעעעעעעעעעעעע1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

אתם מוזמנים לשלוח לנו מידע חדשותי וליצור איתנו קשר בכל נושא ועניין.

המייל האדום - שליחת הודעה מידית


* יש לציין כי אמינות הדיווח תיבדק ותפורסם באתר ע"פ שיקול דעתו של עורך אתר החדשות.
* נדגיש כי בצירוף תמונה אנו מסירים כל אחריות בגין הפרת זכויות יוצרים ואחריות זו תהיה מוטלת על השולח. שליחת תמונה ללא קרדיט צילום לא תפורסם באתר. אם אין ברצונכם לציין קרדיט אנא כתבו "ללא קרדיט".

לשליחת תמונות נוספות בוואטסאפהמייל האדום

תודה רבה וגלישה נעימה
צוות חדשות MivzakLive

להוספת נגן תחנות הרדיו לאתרך הדבק קוד זה


למעבר לערוץ החירום -לחצו כאן

פתיחת הנגן בחלון נפרד