חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

ליברמן: "ברגע שהקבינט אישר, פינוי חאן אל אחמר בלתי הפיך"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס הערב (ראשון) לנושא פינוי חאן אל אחמר, בכנס 'מכון ירושלים למחקרים אסטרטגיים', שנערך במרכז מורשת בגין בירושלים ואמר כי "ברגע שהקבינט אישר את פינוי חאן אל אחמר, התהליך הוא בלתי הפיך. אבל, יש עוד כמה נדבכים."

ליברמן הוסיף כי "אם רה"מ והיועץ המשפטי שבא ואומר 'בואו תנסו למצות עוד פעם אחת ניסיון למשא ומתן, פינוי מרצון, זה חשוב מבחינה משפטית. עוד ניסיון למצות משא ומתן', אני לא רואה בזה שום בעיה. ואני גם חושב שהחזית האחידה והאחדות היא חשובה מאוד. אני חושב שלא צריך להיות כל הזמן לעומתי לראש הממשלה. ברגע שהצגת את העמדה העקרונית, בסופו של דבר רה"מ והקבינט מאשרים את זה. צריך גם לפעמים להתגמש, לא צריך להפוך כל דבר למאבק פנימי, למאבק בתוך המחנה ולהרוויח עוד כמה קולות. לכן, אני חושב שההחלטה הייתה נכונה לאור בקשתו של היועץ המשפטי לממשלה לנסות למצות עוד ניסיון לפינוי מרצון. אבל, ברגע שהקבינט קבע שחאן אל אחמר יפונה זה הליך שהוא בלתי הפיך".

קראו גם:  מד"א מודיע - ניתן לבצע בדיקת קורונה מאושרת ע"י משרד הבריאות מבלי לצאת מהבית

ליברמן הסביר כי "הפלישה לחאן אל אחמר החלה בשנת '74, היה שם אוהל אחד. ב '76 היו כבר חמישה אוהלים. שנתיים לפני שעליתי ארצה, אני עליתי ארצה ב-78'. זה הלך וגדל והיום יש שם כ-150 נפשות. השאלה היא למה לא התעסקו בזה עד שנכנסתי למשרד הביטחון, אף אחד לא התעסק בזה. כולל אלה שצועקים היום ומדברים. עד שלשום לא היה להם מושג שיש שם תהליך. מאז כניסתי לתפקיד שר הביטחון התחלתי לטפל בנושא הזה ועברנו בג"צים ויועצים משפטיים. שלשום זה כבר עלה לביצוע, ביקשו לדחות ומאז זה עלה לכותרות. עד שלשום אף פוליטיקאי ישראלי לא העלה את זה, לא ידע ולא הפך את זה לדגל".

קראו גם:  אלפי משתתפים בוועידת מפלגת נעם בבנייני האומה בירושלים
ארכיון. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן