בית כלכלה ארגון הסתדרות המורים בישראל נקנס בעשרות אלפי ש"ח

ארגון הסתדרות המורים בישראל נקנס בעשרות אלפי ש"ח

הוסיפו תגובה

הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים קבעה כי הסתדרות המורים בישראל, לצד גורמים נוספים המזוהים עם סיעת ארגון מורי ישראל (אמ"י), ביצעה הפרות של חוק הגנת הפרטיות, בגינן הוחלט להטיל עליה קנס מנהלי בסך 25 אלף ש"ח.

הליך הפיקוח נפתח בעקבות עשרות תלונות שהתקבלו ברשות להגנת הפרטיות על מסרונים שנשלחו לחברי הסתדרות המורים. המסרונים נשלחו ממספר אנונימי, ללא יידוע על שימוש במאגר מידע וללא אפשרות הסרה, וכללו הפניה לעמוד פייסבוק לא מזוהה אשר עסק בתעמולת בחירות.

מממצאי הפיקוח עולה כי המסרונים נשלחו על ידי גורמים שיווקיים אשר פעלו מטעם סיעת אמ"י בהסתדרות המורים, אשר נציגתה כיהנה באותה תקופה גם כמזכ"לית הזמנית של הסתדרות המורים. המסרונים, שכאמור כללו תעמולת בחירות, נשלחו לפני הפצתו של "ספר הבוחרים", בהתבסס על מידע אישי של כ-140 אלף מורים המוחזק על ידי ההסתדרות.

בנוסף לקנס המנהלי שהוטל על הסתדרות המורים, היא נדרשת לערוך תיקון ליקויים בשל ליקויי אבטחת המידע שנתגלו במערכותיה ולדווח לרשות על פעולותיה לתיקון הליקויים.

הרשות להגנת הפרטיות מדגישה כי בכל הליך בחירות הקשר עם הבוחרים יעשה אך ורק באמצעות "ספר בוחרים" או "פנקס הבוחרים". אלו מאגרי מידע ייעודיים שנועדו לצרכי קשר עם הבוחר. שימוש בכל מאגר מידע אחר, לרבות מאגר המנוהל ומתוחזק בארגון, לצורך תעמולת בחירות הינו אסור וחושף את מי שעושה בו שימוש לסנקציות הקבועות בחוק הגנת הפרטיות.

עו"ד אלון בכר, ראש הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים אמר כי "בשנה האחרונה נוכחנו לראות כיצד שימוש במידע אישי עשוי לייצר מניפולציות על הליכים דמוקרטיים ולהשפיע באופן לא הוגן על הבוחר, עד כדי הטיית תוצאות ההליך. לקראת הבחירות הקרבות לרשויות המקומיות, אנו מדגישים כי שימוש במידע אישי של אזרחים בניגוד לחוק, עלול להוות בנסיבות מסוימות אף עבירה פלילית של פגיעה בפרטיות שדינה עד חמש שנות מאסר או עבירה על חוק הבחירות שדינה מאסר שנתיים. לאחרונה הבהרנו שוב לכל הגורמים הרלוונטיים את מגבלות השימוש במידע שבפנקס הבוחרים, כמו גם החובות החלות על מי שמקבל או מחזיק מידע זה ביחס לאבטחתו. מקרה זה מבהיר כי הקפדה ושמירה על עקרונות השימוש במידע מפנקס הבוחרים ובשימוש במידע אישי ככלל, חיוניים להגנת הזכות לפרטיות של אזרחי מדינת ישראל".

אילוסטרציה (קרדיט: Pixabay)


אתם מוזמנים לשלוח לנו מידע חדשותי וליצור איתנו קשר בכל נושא ועניין.


* יש לציין כי אמינות הדיווח תיבדק ותפורסם באתר ע"פ שיקול דעתו של עורך אתר החדשות.
* נדגיש כי בצירוף תמונה אנו מסירים כל אחריות בגין הפרת זכויות יוצרים ואחריות זו תהיה מוטלת על השולח. שליחת תמונה ללא קרדיט צילום לא תפורסם באתר. אם אין ברצונכם לציין קרדיט אנא כתבו "ללא קרדיט".

לשליחת תמונות נוספות בוואטסאפ

תודה רבה וגלישה נעימה
צוות חדשות MivzakLive

להוספת נגן תחנות הרדיו לאתרך הדבק קוד זה


למעבר לערוץ החירום -לחצו כאן