חדשות הארץמבזקיםמשפטי/פלילי

הקלון נותר על כנו: נדחה ערעורו של סגן ראש עיריית ב"ש לשעבר

בית משפט העליון התיר היום (שלישי) לפרסום פסק דין של בית המשפט המחוזי בבאר שבע, שדחה את ערעורו של סגן ראש עיריית באר שבע לשעבר, עו"ד יגאל אובשייביץ, אשר הורשע בתקיפת שתי נשים, והותיר על כנו קלון שהוטל עליו על ידי בית משפט השלום.

נגד אובשייביץ, הוגש בשנת 2014 כתב אישום המייחס לו ביצוע עבירה של תקיפה בנסיבות מחמירות ובעבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש כלפי שתי נשים. בית משפט השלום בב"ש החליט לא להרשיעו ועל כך הגישה הפרקליטות ערעור לבית המשפט המחוזי. במסגרת פסק הדין בערעור, הורשע אובשייביץ בביצוע העבירות המיוחסות לו בכתב האישום, והתיק הוחזר לבית המשפט השלום למתן גזר הדין ולדיון בשאלת הקלון.

בית המשפט השלום גזר עליו עונש של מאסר מותנה, פיצוי בסך של 45,000 ₪, והטיל קלון.

אובשייביץ ערער לעניין הקלון לבית המשפט המחוזי, אשר קיבל, כאמור, את עמדת הפרקליטות ודחה את ערעורו.

בית המשפט ציין בפסק דינו, כי "אלימות ובמיוחד אלימות כמתואר בכתב האישום המתוקן ובנסיבות כפי שתוארו בכתב האישום המתוקן, יש עמה קלון ואיש ציבור הנוהג כך, לא יכול ולא רשאי לצפות לכך שבית משפט יקבע אחרת. הקלון הוא קביעה שבהתנהגות של המערער נפל פגם מוסרי חמור ובמקרה זה, לא ניתן לקבוע אחרת. מכל אדם מצופה שלא ינהג באלימות …, מאיש ציבור בנוסף לאמור, מצופה שישמש דוגמא לציבור, ממנו יראו וכך יעשו. בית המשפט חייב להוקיע התנהגות אלימה וחייב לכך שבעתיים כשמדובר באיש ציבור".

צילום: דוברות בתי המשפט
Back to top button