חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

השר בנט: "חמאס גובה ממדינת ישראל דמי פרוטקשן"

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, התייחס כעת (ראשון) למצב הביטחוני בעזה בטקס חנוכת בית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל. בטקס נכחו נשיא המדינה, ראובן רבלין, סגן שר הבריאות ח״כ יעקב ליצמן, יו״ר הסוכנות היהודית יצחק (בוז׳י) הרצוג, ד״ר מרים אדלסון ושלדון אדלסון, ח״כים ומכובדים נוספים.

בנט אמר כי "לפני כמאה שנה החלה לשגשג המאפיה האיטלקית בארה״ב. במאפיה פיתחו שיטה: מתלבשים על בית עסק, מתחילים לחבל בעסק, לשרוף אותו, לאיים על עובדיו, ואז מגיעים ומציעים לבעל העסק ״הגנה״ תמורת תשלום. קוראים לזה דמי פרוטקשן".

עוד הוסיף בנט כי "זה בדיוק מה שחמאס מנסה לעשות כרגע לישראל – במשך 140 יום חמאס שורף לנו את שדותינו ואת ישוביינו, יורה עלינו מאות רקטות, צולף בחיילנו ואומר לנו: ״נפסיק את הטרור אם תעמדו בדרישות שלנו". מי שנכנע לפרוטקשן, יביא עלינו מלחמה. אסור לישראל להיכנע לאיומי הפרוטקשן של חמאס.

להיפך: חמאס חייב להבין שהוא ישלם מחיר אימתני על כל פגיעה באזרחי ישראל. חמאס חייב לפחד לפגוע בנו, לא להרוויח מזה. לא כל פגיעה בחמאס מחייבת כניסה קרקעית לעזה. אני מתנגד בשלב הזה לכניסה כזו. ישראל חזקה מאויביה ואין לי ספק שבידינו להשיב את הביטחון לתושבי הדרום״.

השר בנט: "חמאס גובה ממדינת ישראל דמי פרוטקשן"
צילום: מתוך טוויטר
Back to top button