חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

השר בנט: תפיסת "שכנוע העזתים" של ליברמן מהווה רוח גבית לטרור

*השר בנט: תפיסת ״שכנוע העזתים״ של ליברמן חלולה, מסוכנת ומהווה רוח גבית לטרור; אחרי 25 שנה חזרנו לתפיסת הניתוק מהמציאות של אוסלו״*

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט אמר הערב (חמישי) כי תפיסת ״שכנוע העזתים״ של ליברמן חלולה ונטולת היגיון. הוא ציין כי "הרעיון כאילו ישראל יכולה לשכנע את הציבור העזתי להחליף את שלטון חמאס הוא דמיוני ומנותק מהמציאות."

השר בנט הוסיף כי המסר של ליברמן שאמר "אני רוצה לשכנע את תושבי עזה שהאביב הערבי אפשרי ברצועת עזה והמסר שלי נקלט היטב בעזה" כי "אכן המסר נקלט שהטרור משתלם, חמאס יורה עלינו רקטות- וישראל מתקפלת. ואמר כי "מאמצי שכנוע לא ימוטטו את חמאס. תפקידנו לא לשכנע, אלא לנטרל את ההתעצמות של חמאס ואת יכולתו לפגוע באזרחי ישראל."

בנט מזהיר כי "הסכם ישראל-חמאס אליו דחף ליברמן הוא שגיאה חמורה וחסרת אחריות שתאפשר לחמאס להאיץ את ייצור הרקטות." והדגיש כי "אם לא נעצור היום את המפעל הלאומי של חמאס לייצור רקטות, תושבי ישראל יסבלו ממבול של רקטות על מרכזי האוכלוסייה של ישראל בעתיד הלא-רחוק. לאחר 140 ימים של רקטות, ירי צלפים ושיגור בלוני תבערה חמאס לומד שהטרור השתלם. צריך לומר את האמת לציבור הישראלי: הסכם ישראל-חמאס הוא שגיאה ותפיסת ההכלה נכשלה. עלינו להחזיר את הביטחון לתושבי הדרום" סיכם השר בנט.

ממפלגת 'ישראל ביתנו' נמסר בתגובה לדברי השר בנט כי "מאחר והשר בנט הרבה להיעדר מישיבות הקבינט בנושא עזה, כל שכן האחרונה, הוא אינו בקיא בפרטים.
ברמה העקרונית אכן מתקיים ויכוח בין ימין ממלכתי ואחראי שמייצג ליברמן, לבין ימין משיחי ופופוליסטי שמייצגים בנט וסמוטריץ', שתומכים במדינה דו-לאומית ובכיבוש עזה."

השר נפתלי בנט (צילום: אתר הכנסת)
Back to top button