חדשות הארץמבזקים

רשימת מרצ למועצת ירושלים מאיימת לתבוע את ה"צל" בגין לשון הרע

רשימת מרצ למועצת העיר ירושלים שלחה היום (רביעי) בשם עורך הדין יורם אברהמי, ממשרד עו"ד יורם אברהמי ושות', מכתב אזהרה לקראת הגשת תביעת דיבה ותלונה פלילית על לשון הרע ליואב אליאסי המוכר בכינויו "הצל" המתנגד לזכויות הלהט"ב. זאת, לאחר שאליאסי שיתף בפייסבוק פוסט בו האשים אבי סלמן, מועמד לראשות עיריית ירושלים "גורמים מקהילת הלהט"ב" בשריפה שפרצה במטה הבחירות שלו "בשל התנגדותו למצעד הגאווה", כביכול, ואף קרא לכל קהילת הלהט"ב "להתבייש" במעשה שייחס לחבריה – בלא שהביא לכך כל הוכחה.

"פוסט זה אשר נועד לשם ליבוי ההסתה והשנאה כנגד קהילת הלהט"ב נולד בצורה צינית ומחושבת לשם השגת הון פוליטי", נכתב במכתב האזהרה של רשימת מרצ לאליאסי, "הפוסט אשר כל כולו עלילת שווא והפצת שנאה כנגד קהילת הלהט"ב והכל מתוך שנאה ורצון להפיק רווח פוליטי בצורה נלוזה על ידי האשמת שווא אשר בצידה אין ולו אבק ראיה כנגד קהילת הלהט"בים המהווה מושא לשנאתך היוקדת."

"פרסום זה (שיתוף הפוסט של סלמן) מהווה עבירה על חוק איסור לשון הרע ובנוסף מאפשר לנקוט כנגדך בהליך פלילי על ידי הגשת קובלנה פלילית כנגדך בגין שיתוף של פרסום שקרי ודברי בלע חמורים אלה אותם הפצת."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

"ניתנת לך בזאת הזדמנות לכפר על מעשיך אלה ולפרסם התנצלות בגין פרסום הפוסט […] ומחיקתו לאלתר. אי היענותך לאמור במכתבי זה והכול תוך 7 ימים מיום משלוח מכתבי זה, תביא לכדי נקיטת מלוא ההליכים המשפטיים כנגדך הן בפן האזרחי והן בפן הפלילי עד למיצוי הדין", סוכם במכתב ההתראה.

אייל לוריא-פרדס, מועמד רשימת מרצ למועצת העיר ירושלים, אמר כי "בעיר שבה מערערים על הזכות שלנו כקהילה הגאה להתקיים ולחיות באופן חופשי, השתתפות במסע הדה-לגיטימציה נגד הקהילה מסוכנת מאין כמוה. את התוצאות של הסתה זו אנו רואים במקרי אלימות נגד הלהט"בים בעיר הן על רקע זהות מגדרית והן על רקע נטייה מינית. הצל, כהרגלו, מעדיף לצעוק ולהתסיס במקום לבדוק עובדות ובכך הוא מערער את שמה הטוב של קהילה שלמה וגדולה בירושלים רק כדי לגרוף עוד לייק בפייסבוק. הקיץ הזה הראה שהקהילה הגאה מספיק חזקה כדי להתחיל לדרוש, ובהמשך ישיר של זה אנו במרצ ירושלים מבקשים להעלים עלילות דם כאלו מהשיח הציבורי."

צילום: יח"צ

Back to top button