חדשות הארץמבזקיםמשפטי/פלילי

הוגשו כתבי אישום כנגד החשודים בהצתת המלונית בירושלים

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד מוחמד געברי וראידה מוסא בגין שותפות בעבירה של עבירה של הצתה בנסיבות מחמירות, השניים מואשמים שהציתו מלון דירות והביאו לפציעתם של מספר מתלוננים. עוד מיוחסת לגעברי עבירה של חבלה בכוונה מחמירה. יוסף קומבוז, חברו של געברי, מואשם בעבירה של סיוע להצתה בנסיבות מחמירות.

ביום 26/7/18 בשעות הערב, ונוכח הסכסוך בין מוחמד געברי לבין בעלת מלון דירות בירושלים בו הועסק בעבר, החלה תחלופת הודעות בין מוחמד געברי וראידה מוסא, שעבדה עימו במלון. לאחר חצות גמלה בליבו של געברי החלטה להגיע אל המלון ולהציתו. מוחמד געברי התקשר לחברו יוסף קומבוז וביקש ממנו להגיע אל הבית, וכן ביקש שיביא עמו קפוצ'ון וכובע. כשהגיע קומבוז הציע געברי לשני הנאשמים לשרוף את המלון, ביודעם כי מדובר במלון מאוכלס.

בשלב מסוים החלו הנאשמים קומבוז וגעברי לצעוד מהבית לכיוון המלון לאחר שגעברי לבש מעל לבגדיו את הסוויטשירט והמכנסיים שנתנה לו ראידה מוסא. בשעה 01:35 לערך, הגיע גבערי למלון ונכנס מכניסתו האחורית. הנאשם הבחין במסדרון הקומה בעגלת ברזל אשר בתוכה היו גלילי נייר טואלט רבים ומגבות, הזיז אותה והצמיד אותה אל ארון החשמל וזאת כדי שההצתה תפגע בתשתית החשמל והאינטרנט של המלון.

הנאשם הצית את נייר הטואלט באמצעות המצית, בכוונה ליצור שריפה אשר תדליק את ארון החשמל וביודעו שהיא תפגע גם באורחי המלון. לאחר ההצתה וידא הנאשם שהאש התלקחה ויצא במהרה מהמלון דרך היציאה האחורית. הנאשם פשט את הסוויטשירט ומכנסי הטרנינג והשליך אותם בקרבת מקום, וזאת כדי לטשטש את עקבותיו.

האש אותה הדליק אחזה בגלילי הנייר ובמגבות, הציתה את הארון החשמל, אחזה בשטיחי הרצפה והחלה מתפשטת במסדרון הקומה ולעבר החדרים בקומה. כמו-כן, כתוצאה מהשריפה הצטבר עשן רב אשר התפשט אל חדרי הקומה. האורחים אשר שהו בקומה החלו לנסות למלט את נפשם מהחדרים. כתוצאה מהשריפה, נשרף כליל ארון החשמל, נשרף הציוד שעל העגלה ובאזור מוקד השריפה נוצר נזק רב.

אחד מאורחי המלון נפגע אנושות מן האש לאחר שניכנס אל החדר להציל את ילדיו, וחולץ ע"י לוחמי האש. אשתו וילדיו נפגעו גם והם סובלים מכוויות. כל בני המשפחה סובלים משאיפת עשן מרובה.

עוד נפגע משאיפת עשן השוטר אשר הגיע למקום לחלץ את הלכודים. כמו כן, סבלו אורחים נוספים משאיפות עשן, טופלו במקום או בביה"ח ושוחררו לביתם, סה"כ כ-14 אנשים.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

תמונת ארכיון
Back to top button