חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

נתניהו: "חוק הלאום נחוץ לא רק לדורנו, אלא לדורות הבאים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה כי "מדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי. ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית. זכויות הפרט מעוגנות בחוקים רבים, לרבות חוק יסוד כבוד האדם וחירותו. אף אחד לא פגע ואף אחד גם לא מתכוון לפגוע בזכויות הפרט הללו, אך בלי חוק הלאום אי אפשר להבטיח לדורות את עתידה של ישראל כמדינת לאום יהודית."

נתניהו הסביר כי "חוק הלאום מבצר קודם כל את חוק השבות, הוא מעלה אותו לדרגה אחרת והחוק הזה מעניק כמובן זכות אוטומטית ליהודים, ורק להם, לעלות ארצה ולקבל כאן אזרחות. חוק הלאום מונע למשל את הניצול של סעיף איחוד המשפחות שמכוחו נקלטו בארץ רבבות-רבבות פלסטינים מאז הסכם אוסלו, והחוק הזה עוזר למנוע את המשך הכניסה לישראל של פלסטינים ללא בקרה. ייתכן שהחוק הזה גם יוכל לסייע לנו לבלום כניסה עתידית של מסתננים."

"הדברים הללו ואחרים מתרחשים מפני שחוקי המדינה עיגנו בחוק יסוד רק את זכויות הפרט ללא שום איזון חוקתי של המרכיב הלאומי שלנו ולכן חוקקנו את חוק הלאום, כדי להבטיח את היותה של מדינת ישראל כמדינה שהיא לא רק דמוקרטית, אלא כמדינת הלאום של העם היהודי ושלו בלבד. הדבר הזה נחוץ לא רק לדורנו, אלא לדורות הבאים." ציין ראש הממשלה והוסיף כי "הקשר העמוק עם בני העדה הדרוזית והמחויבות שלנו כלפיה חיוניים אף הם, לכן אנחנו נקים היום ועדת שרים מיוחדת שתקדם את הקשר והמחויבות הללו ובמקביל תוקיר גם את אלה המשרתים בצה"ל ובכוחות הביטחון מבני כל הדתות ומבני כל העדות."

ראש הממשלה נתניהו בכנסת (צילום: אתר הכנסת)

4 תגובות

  1. לפי דבריך היהודים סוג ב? כן. זה מה שקורה?
    החנופה לא תתן לאף אחד ירושה. ארץ ישראל לעם ישראל..

  2. אני לא מודאג ארץ ישראל מובטחת מעולם. אין מה לדאוג מכל הבוחשיםבקדרה להרוויח עוד לאום כולם שונאים יהודים לא יעזור לאף אחד. הצביעות חוגגת ואנחנו עם הנבחר תמיד עם ישראל חי

  3. גם מגילת העצמאות היא לדורות, ומשלבת את זכות השבות והגדרת מדינת ישראל כבית הלאומי של עם ישראל, ובנוסף – הגדרת השוויון המלא של כל אזרחיה. זה מה שחסר בחוק הלאום, ולא סתם ביבי וחבורתו מתעקשים שהשוויון לא יופיע בחוק. אחרי זה הוא מתפלא שמגדירים את החוק כבסיס לאפרטהייד בו אין שוויון מלא לאזרחים. כמו כן ביבי נותן זכויות יתר לחרדים ששורפים את דגל ישראל, משתמטים מהצבא ומקבלים תמיכות במיליארדים על פני אזרחים אחרים (יהודים ולא יהודים) שמשרתים בסדיר, מילואים ובשירות לאומי. ביבי תבין: אי אפשר לרמות את כולם כל הזמן!!!!!!!!

  4. יהודית כן, דמוקרטית כבר לא. מדינה שיש בה אזרחים סוג א' וסוג ב' היא לא מדינה דמוקרטית

Back to top button