בית חדשות הארץ ביום חגה של זרוע הים: טקס סיום קורס חובלים מחזור 137

ביום חגה של זרוע הים: טקס סיום קורס חובלים מחזור 137

מעבר לתגובות

היום (רביעי) התקיים טקס סיום קורס חובלים מחזור 137 בסימן 70 שנה לזרוע הים, בבסיס ההדרכה של זרוע הים.

הטקס נערך במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט, מפקד זרוע הים, אלוף אליהו (אלי) שרביט, קציני סגל הפיקוד הבכיר של זרוע הים, משפחות החובלים ואורחים נוספים.

טקס הסיום נערך ביום חגה של זרוע הים, לציון שבעים שנה להיווסדה, כמניין שנותיה של מדינת ישראל. במהלך הטקס נחשפה סיכת קצין הים לבוגרים הטריים והוענקה להם דרגת סגן. בוגרי הקורס, 36 במספר, יוצבו בעוד מספר ימים על כלי השיט המבצעיים של זרוע הים, במגוון תפקידי פיקוד מבצעיים.

צילום: דובר צה"ל

נשיא המדינה ראובן ריבלין: "כיום גם מי שלא מרחיק ראות, יכול לזהות שהאופק והעומק האסטרטגי והביטחוני של ישראל וגם האופק הכלכלי הוא בים, במרחבים האדירים שאתם מופקדים על הגנתם. זרוע הים מהווה היום חומה בצורה, שובר גלים, בגבול הארוך ביותר והמורכב ביותר של מדינת ישראל. אתם חוד החנית, בהגנה על גבולותינו, בצפון, בדרום ובמרחבים שהשתיקה יפה להם. בצה"ל משרתים יחד, כתף אל כתף, חיילים יהודים ולא יהודים כאחד. לכם, אחינו ואחיותינו המשרתים, בני כל הדתות, אני רוצה לומר היום- מדינת ישראל היא מדינה יהודית

ודמוקרטית, דמוקרטית ויהודית בדיבור אחד. ערכיה של מדינת ישראל חקוקים במגילת העצמאות ובערכי היסוד של צבא ההגנה לישראל. ערך השוויון הוא מערכיו המקודשים של צה"ל, כך היה וכך יהיה. כפי שאמר הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, האחריות המשותפת ורעות הלוחמים הן שימשיכו להוביל את דרכנו. את הוויכוחים, קשים ככל שיהיו, יש להשאיר מחוץ לצבא. צה"ל שומר עלינו ואנו נשמור עליו. לא נבדיל בין דם לדם. לא נבדיל בין אזרח לאזרח. אני מקווה ומתפלל שנצא מהימים האלה חזקים יותר, שווים יותר ומלוכדים יותר".

צילום: מארק ניימן / לע"מ
צילום: מארק ניימן / לע"מ
צילום: מארק ניימן / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הים מספק לנו הזדמנויות רבות, מעל הכל הים מגדיל את השטח הקטן של מדינת ישראל ומאפשר לנו לפרוס את כלי השיט שלנו מעל המים ומתחת למים במרחב עצום. זה נותן למדינת ישראל כוח עצום. בתחילת השבוע היינו עדים להתנגשות חריפה מול גרורותיה של איראן שניסו לחבל בשיט הבינלאומי במצרים בפתחו של ים סוף. אם איראן תנסה לחסום את מצרי בבאב אל-מנדב, אני משוכנע שהיא תמצא את עצמה מול קואליציה בינלאומית נחושה למנוע ממנה זאת. קואליציה זאת תכלול גם את מדינת ישראל על כל זרועותיה".

צילום: חיים צח \ לע"מ
צילום: חיים צח \ לע"מ
צילום: חיים צח \ לע"מ
צילום: חיים צח \ לע"מ

שר הביטחון אביגדור ליברמן: "בספינות הברזל נמצאים אנשי ברזל, יורדי הים הנועזים שלנו, המוכנים בכל רגע נתון לצאת לכל משימה, ולשמש כחומת מגן בצורה מפני סערות שעלולות להתרחש מצפון ומדרום, ובחזית ים סוף, שגם בה מתקיימת פעילות שקטה של אנשי החיל, וגם שם הם משמשים רכיב משמעותי בביטחונה הכולל של מדינת ישראל. לאחרונה שמענו איומים לפגוע בספינות ישראליות בים סוף. אני מסתכל על האנשים מסביבי, הנמצאים כאן, וחבל שגם אויבנו לא יכולים לראות

אתכם ולהבין שאנו ערוכים היטב לתת מענה לכל איום. גם בים סוף, גם בצפון, וגם בדרום. אני רוצה להדגיש: צה"ל ערוך ומוכן לתת מענה בשתי חזיתות בו זמנית, וגם בים סוף. רק שבמקרה כזה נהיה פחות בררנים והפגיעה באויבינו תהיה קשה יותר. אני מקווה שהם ייקחו את זה בחשבון. צאו בשלום מהרציפים וּמהמזחים – ושובו בשלום לנמל הבית. אנחנו סומכים עליכם!"

צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט: "ביום זה לציון שבעה עשורים להקמתה, ניצבת זרוע הים עם מורשת מפוארת ושנות התפתחות שבמהלכן גיבשה את עוצמתה הברורה ואת עליונותה הימית. המאפיין הבולט של זרוע הים הוא התעוזה והיצירתיות לפרוץ את גבולותיה ולהיות נדבך מרכזי בהבטחת חוסנה הביטחוני של מדינת ישראל. התקופה האחרונה מציבה בפני צה"ל כולו אתגרים מורכבים ומחייבת אותנו לפעול בכמה זירות כדי להבטיח את ביטחון המדינה. ברצועת עזה ניצבים כוחותינו מול מאמצי טרור מגוונים המנסים להגיע להישגים על ידי הפעלת אלימות. בזירה הצפונית אנו פועלים מול ניסיונות התעצמות של אויבנו והרצון האיראני להתבסס סמוך לגבולותינו. אנו פועלים בנחישות כדי לספק את הביטחון ואת תחושת הביטחון במדינת ישראל ולהבטיח את המשך התפתחותה ושגשוגה. צה"ל הוא צבא מנוסה וחזק מאוד שהביס את הטרור לסוגיו בעשורים האחרונים – החל בטרור המתאבדים ועד לטרור בהשראה ולצעדות הטרור. דפוס הפעולה של הנהגת חמאס, המכוון להגיע להישגים על ידי טרור לסוגיו, נכשל פעם אחר פעם. כך יהיה גם עם טרור האש. אין לנו את הפריווילגיה להרפות ממאמצינו – נוסיף לעמוד איתן, נפעל בנחישות ובתחבולנות – ונמנע

ממנהיגי הטרור להשיג את רצונם. גם ברגעים אלה מפעילה זרוע הים את יכולותיה המתקדמות. מכוח קומנדו זעיר הפועל באישון ליל, דרך צוללות הפועלות בעומק הים ועד לכלי השטח שבגבולות. רק לפני שעה קלה נוסף לעוצמתה של הזרוע כוח מפקדים חדש- שלושים ושישה בוגרי קורס החובלים שיפקדו על מיטב הספינות והמערכות שהטכנולוגיה המתקדמת יודעת להציע. בוגרי הקורס, ביום מרגש זה אתם משקיפים על הדרך הארוכה שעברתם- דרך שציידה אתכם בניסיון ובכלים הדרושים לכם למשימות המבצעיות וליום פקודה. מעתה מדינת ישראל בוטחת בכם שתגנו על חופיה, על גבולותיה הימיים, ועל כל הנכסים האסטרטגיים המצויים בה. כמפקדים אשר יובילו את שורותיה של זרוע הים, עליכם לבטא במעשיכם את הדרישות שתציבו, למלא את משימתכם לאור המטרה ולהוביל את פקודיכם על פי רוח צה"ל- בעוז ובענווה".

צילום: דובר צה"ל

מפקד זרוע הים, אלוף אליהו (אלי) שרביט: "מחזור 137 זכיתם לסיים את קורס החובלים, עת אנו מציינים 70 שנים לקיומה של זרוע הים. מצטרפים אתם, כחולייה בשרשרת הדורות למאות ואלפי מפקדים בים, בינות לגלים ומתחת להם. זרוע הים, כחלק מצה״ל, מודעת למשימה העליונה- ניצחון והכרעה מהירים וחדים בכל סוג של מערכה. הבנה זו מחייבת ליוזמה, יצירתיות, תכנון מדוקדק, עוז רוח, מצוינות מקצועית ושותפות בתוך הזרוע ומחוצה לה. עוצמת כלי השייט ומערכות הלחימה יחד עם האיכות האנושית גורמים לנו לחוות שינוי משמעותי בזרוע הים, שעיקרו התאמתה באופן מיטבי לאתגרים ולמציאות המשתנים תדיר. קצינים צעירים, החל מיום המחר מתייצבים אתם בגשרים, בחדרי המנועים ובמרכזי העצבים של ספינות הטילים והצוללות. עוד נכונו לכם

שבועות וחודשים ארוכים של צבירת בינה ודעת בדרך להתמודד עם המורכבות הרבה בתפקיד קצין הים. מחזור 137, מכאן אנו משלחים אתכם לקיים את חזונו של בן גוריון, שאמר בסיום טקס החובלים של שנת 1950: 'ביטחון המדינה תלוי בים. ציודינו, מסחרנו נישא על גלי הים, ובלי שלטון וכוח ימי, לא יעמוד לנו צבא היבשה והאוויר החזק ביותר. בלי שלטון בים תיהפך מדינת ישראל לעיר נצורה'. אנו סומכים עליכם. צאו, הפליגו, נצחו ושובו בשלום לנמל הבית".

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

מודעות פרסומת

אתם מוזמנים לשלוח לנו מידע חדשותי וליצור איתנו קשר בכל נושא ועניין.


* יש לציין כי אמינות הדיווח תיבדק ותפורסם באתר ע"פ שיקול דעתו של עורך אתר החדשות.
* נדגיש כי בצירוף תמונה אנו מסירים כל אחריות בגין הפרת זכויות יוצרים ואחריות זו תהיה מוטלת על השולח. שליחת תמונה ללא קרדיט צילום לא תפורסם באתר. אם אין ברצונכם לציין קרדיט אנא כתבו "ללא קרדיט".

לשליחת תמונות נוספות בוואטסאפ

תודה רבה וגלישה נעימה
צוות חדשות MivzakLive

להוספת נגן תחנות הרדיו לאתרך הדבק קוד זה


למעבר לערוץ החירום -לחצו כאן