ישראל ממשיכה לארח את אירועי הספורט הגדולים בעולם

הג'ירו מאחורינו הלקרוס לפנינו – ישראל ממשיכה לארח את אירועי הספורט הגדולים בעולם. 46 מדינות עושות את דרכן לאליפות העולם בלקרוס שתיפתח ביולי הקרוב בישראל

אירוע ספורטיבי חסר תקדים יתקיים בנתניה בחודש יולי ויכלול השתתפותן של 46 נבחרות מרחבי העולם ויותר מ-2,000 ספורטאים בין הנבחרות הבולטות שיגיעו : ארה"ב, אירוקווי, טורקיה וארגנטינה * שרת התרבות והספורט: "אירוח אליפות העולם הוא המשך ישיר למדיניותי להשקיע מאמצים ומשאבים בהבאת אירועים בין- לאומיים גדולים לישראל כפי שהוכחנו באירוח אליפות אירופה בג'ודו והג'ירו דה איטליה"

אליפות העולם בלקרוס תתקיים השנה במכון וינגייט שבנתניה ובשיתוף משרד התרבות והספורט, בתאריכים 12-21.7.18 בהשתתפות עשרות נבחרות מרחבי העולם. מדובר באליפות העולם הגדולה ביותר שנערכה בענף וזו הפעם הראשונה שטורניר זה מתקיים במדינה שאינה דוברת אנגלית. בנוסף, מארגני הטורניר ערוכים לקלוט 46 נבחרות מכל העולם הכוללים ע"פ הערכות 2,000 ספורטאים ואנשי צוות, ואלפי מבקרים אשר יגיעו מחו"ל לצפות במשחקים. יתרה מזאת, התחרות מושכת לישראל כ-100,000 לינות בתקופת התחרות ובימים שיקדמו לה. נבחרת ישראל מדורגת היום שביעית בעולם ואף זכתה באליפות אירופה.

הצפי להכנסות העיר נתניה לבדה מהתחרות (עסקים/מלונות) נאמד במעל ל: 50,000,000 ₪. אירוע הפתיחה יתקיים באצטדיון נתניה ביום חמישי ה-12.7 וייפתח במשחק ישראל -ג'מייקה. לאחר מכן יתקיים מופע הפתיחה וטקס הצגת המשלחות הרשמי במעמד 46 שגרירי המדינות בישראל.

הנבחרות הצפויות לקחת חלק בטורניר הם:ארה"ב, אנגליה, אוסטרליה, אוגנדה, אירלנד, אירוקווי, אוסטריה, ארגנטינה, איטליה, ברמודה, בלגיה , גרמניה, ג'מייקה, דנמרק, הולנד, הונגריה, הונג קונג, ויילס, טייוואן, טורקיה, יפן, ישראל, יוון, לוקסמבור, לטביה, מקסיקו, נורבגיה, ניו-זילנד, סין, סלובקיה, ספרד, סקוטלנד, פיליפינים, פורטו ריקו, פינלנד, פרו, צ'כיה, צרפת, קנדה, קולומביה, קרואטיה, קוריאה, רוסיה, שבדיה, ו-שוויץ.

לקרוס (Lacrosse), הוא ספורט קבוצתי במסגרתו נדרשים השחקנים להשתמש במקל ייחודי שבקצהו רשת בכדי להתמסר בכדור גומי קשיח אותו יש לקלוע לשער היריב. הלקרוס הוא שילוב ספורטיבי של כדורגל, כדורסל והוקי והוא נחשב לספורט הקיץ הלאומי של קנדה ולענף הספורט הצומח ביותר בארה"ב. בארץ ענף הלקרוס שנתמך על ידי "אילת" – התאחדות ישראלית לספורט תחרותי לא אולימפי, צובר תאוצה רבה ואף הוקמו קבוצות פעילות רבות קרי: נתניה, אשקלון, כפר יונה, אשדוד, שדרות, שער הנגב, רמלה, קריית גת, באר שבע, הרצליה ותל-מונד.

שרת התרבות והספורט מירי רגב: אני שמחה על שאיגוד הלקרוס הישראלי הצליח להביא לארץ את אליפות העולם הגדולה ביותר שנערכה בענף הלקרוס. אירוח אליפות העולם הוא המשך ישיר למדיניותי להשקיע מאמצים ומשאבים בהבאת אירועים בין- לאומיים גדולים לישראל כפי שהוכחנו באירוח אליפות אירופה בג'ודו והג'ירו דה איטליה. אירועים אלה הם הזדמנות נפלאה לחשוף את מדינת ישראל למאות מיליוני צופים וחובבי הלקרוס ברחבי העולם. אני מקווה שאירוח אליפות העולם תהפוך את משחקי הלקרוס בישראל לפופולארי יותר ותביא לפריחת הענף שצפוי ככל הנראה להפוך גם לענף אולימפי במשחקים האולימפיים בלוס אנג'לס 2024. מאחלת הצלחה לנבחרת הישראלית, מקווה שתשחזר את הישגיה מאליפות אירופה אז זכתה במדליית הזהב ומברכת בברכת שלום את כל עשרות אלפי הספורטאים, אנשי הצוות והתייריים שיתארחו כאן ויזכו לראות את פניה היפים של מדינת ישראל על כל גווניה, נופיה וייחודה.

קפטן נבחרת ישראל, יעקב סילברליחט : "יש לנו ציפיות מאוד גבוהות, אנחנו רוצים להגיע לגמר. אנחנו רוצים לתת כבוד למשחק הלקרוס, לכל המדינות שיגיעו ולתת כבוד למדינת ישראל. בשנה שעברה לקחנו את האליפות אירופה ואנחנו מדורגים מקום שביעי בעולם."

מנכ"ל איגוד הלקרוס הישראלי, דיוויד לסדיי: "לפני חמש שנים הבאנו את משחק הלקרוס לישראל והיום אנחנו מביאים את כל עולם הלקרוס לישראל. אנו שמחים ששרת התרבות והספורט הכריזה בגלוי על מטרתה להפוך את הענף הלקרוס לאולימפי וחושבת על האולימפיאדה בלוס אנג'לס. זו האליפות הגדולה ביותר שנערכה אי פעם בענף הלקרוס, עם למעלה מ- 2,000 ספורטאים מ- 46 מדינות. החזון שלנו הוא להביא את הלקרוס לכל בית בישראל ולספר את סיפורה הנפלא של נבחרת ישראל המביאה לנו כבוד ואף זכתה באליפות אירופה בשנה שעברה ומדורגת מקום שביעי בעולם. אנו רואים חשיבות ערכית ולאומית להראות למדינות הרבות שיגיעו לכאן את פניה היפות של מדינת ישראל".

מפיק הטורניר, מנכ"ל מיתוס ספורט, גדי דקל: "אנו ערוכים לקלוט כמות גדולה של משתתפים בטורניר ולהציב לרשותם את התנאים הטובים ביותר לקיום הטורניר. האליפות תתקיים במשך תשעה ימים במכון וינגייט ותתפרס על שישה מגרשי כדורגל העוברים בימים אלו שדרוג לקראת האליפות. יתרה מזאת, הוקם מערך רפואה צמוד, חפ"ק רפואה, מתחם התאוששות הכולל 8 ברכות קרח, עמדות התאוששות והתרעננות בכל מגרש, עמדות מוצלות הכוללות מקפיא, מיכלי מים, מגבות קרח ואמצעים נוספים. בכדי להבין את המשמעות, אנו הצטיידנו לטובת קירור השחקנים במאגר קרח של כ- 40 טון קרח! בנוסף ע"פ הנחיות איגוד הלקרוס העולמי נקבעו הפסקות מיוחדות במשחקים בכדי לאפשר זמן התרעננות.המגרש המרכזי הינו אצטדיון האתלטיקה בו בונים אלפי מקומות ישיבה ומתחמי אירוחVIP . 14 משחקים מרכזיים ישודרו ברשת ESPN/TSN וערוץ הספורט ויצפו בהם למעלה מ-250,000,000 צופים בצפון אמריקה ובאירופה. המשחקים יתקיימו בשעות 09:00-24:00."

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג- איכר, "נתניה גאה לארח את אליפות העולם בלקרוס לראשונה בישראל ולראשונה מחוץ למדינות "דוברות אנגלית" שהענף מזוהה עימן, בכך, נתניה זוכה בכבוד להיות הראשונה להנחיל מסורת חדשה בענף הלקרוס. לא בכדי ביססה נתניה את מעמדה כעיר מובילה בתחומי הספורט השונים שאירחה תחרויות בינלאומיות נחשבות, ביניהן, אליפות אירופה עד גיל 21 בכדורגל, סבב אליפות העולם בגלישת גלים במשך מספר שנים, אליפויות אירופה בשחייה ועוד".

מנכ״ל מכון וינגייט, אמוץ בכר: "מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט גאה לארח את אליפות העולם בלקרוס ולהיות שותף בפרוייקט שמביא לישראל אלפי ספורטאים ממדינות רבות בעולם. מדובר במבצע לוגיסטי מורכב הכולל כ-170 משחקים. עובדי המכון נרתמו למשימה ואני משוכנע שנעשה כל מאמץ להבטיח שהפרויקט יהיה ברמה הגבוהה ביותר ויהווה הצלחה נוספת בשרשרת אירועי ספורט בינלאומיים גדולים בישראל שאירחנו".

נשיא התאחדות "אילת" אריק קפלן: מדובר באירוע ספורט יוצא דופן ואחד הגדולים שהתקיימו במדינה, ואני מאוד שמח שמדובר באחד מענפי התאחדות "אילת". אני מקווה שבאמצעות האליפות הקרובה הלקרוס ייהפך ליותר ויותר פופולרי בארץ, ממש כמו שקורה בהרבה מאוד ענפים אחרים שאינם אולימפיים. אני רוצה לאחל המון הצלחה לכלל הספורטאים.

צילום: אילן ספירא
צילום: אילן ספירא
צילום: אילן ספירא
צילום: אילן ספירא
צילום: אילן ספירא

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments


0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
אפשר התראות    מסכים לא תודה

אתם מוזמנים לשלוח לנו מידע חדשותי וליצור איתנו קשר בכל נושא ועניין.

המייל האדום - שליחת הודעה מידית


* יש לציין כי אמינות הדיווח תיבדק ותפורסם באתר ע"פ שיקול דעתו של עורך אתר החדשות.
* נדגיש כי בצירוף תמונה אנו מסירים כל אחריות בגין הפרת זכויות יוצרים ואחריות זו תהיה מוטלת על השולח. שליחת תמונה ללא קרדיט צילום לא תפורסם באתר. אם אין ברצונכם לציין קרדיט אנא כתבו "ללא קרדיט".

לשליחת תמונות נוספות בוואטסאפהמייל האדום

תודה רבה וגלישה נעימה
צוות חדשות MivzakLive

להוספת נגן תחנות הרדיו לאתרך הדבק קוד זה


למעבר לערוץ החירום -לחצו כאן

פתיחת הנגן בחלון נפרד