מבזקים

אושר לקריאה שנייה ושלישית: רישום ילד במרשם אוכלוסין לא יוגבל בזמן

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה היום (שני) לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של חברת הכנסת יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) ואח’, לפיה תבוטל הסנקציה הקובעת כי הורים שלא רושמים ילוד במרשם האוכלוסין תוך חודש, יהיו זכאים לקצבת ילדים רטרואקטיבית רק עבור עד 3 חודשים. החוק ייכנס לתוקף ב-1 בחודש שלאחר פרסומו.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

ח”כ מלינובסקי: “המטרה המקורית היא לעודד רישום ילודים בזמן, אך היא נכונה לעידן טרום המחשוב והטכנולוגיה. כיום גם ככה הרישום מתבצע אוטומטית בבתי החולים, אז אין בעיה לילידי ישראל. אך מבוטחים שילדם נולד מחוץ לישראל, כמו שליחי המדינה ועולים חדשים, אינם מודעים לחובה למהר ולרשום את ילדיהם במרשם האוכלוסין. לכן יש לבטל חובה זאת, על מנת שלא תיפגע קבלת קצבת הילדים”.

המוסד לביטוח לאומי הודיע כי הוא תומך בהצעת החוק ויעמוד בה בזמן.

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!