חדשות הארץמבזקיםפוליטי / מדיני

הוקמה ועדה ציבורית לבחינת תנאי ההחזקה של אסירים ביטחוניים

בנאום שנשא הבוקר (רביעי) בכנס הבינלאומי למאבק בטרור שיזם, אמר השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן, כי תפקיד הוועדה יהיה להמליץ על דרכים להחמרת תנאי ההחזקה של אסירים ביטחוניים, עד למינימום המתחייב בדין. ארדן: "כל מי שמתכנן להוציא לפועל פיגוע טרור מסיבות דתיות או לאומניות חייב לדעת, או שהוא ישלם על כך בחייו או שהוא יינמק שנים רבות בכלא".

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן הקים ועדה ציבורית לבחינת התנאים שבהם מוחזקים אסירים ביטחוניים בבתי הסוהר בישראל. הוועדה תבחן את התנאים שבהם מוחזקים האסירים הביטחוניים כיום ותמליץ בהקדם על דרכי פעולה להחמרה בתנאי המשמורת שלהם למינימום המתחייב בדין, וזאת בהתאם למדיניותו של השר ארדן.

קראו גם:  ראש הממשלה לחברי סיעתו: "כולנו חטפנו קללות, צעקות ושקרים מבוקר ועד לילה"

בנאום שנשא היום השר בכנס הבינלאומי למאבק בטרור שיזם, אמר: "מחקר ייחודי שביצענו בקרב אסירים ביטחוניים המוחזקים בישראל מלמד שבמספר רב של מקרים פלסטיניים ביקשו למות או להיעצר בעקבות פיגוע טרור שביצעו כדרך מילוט מקשיים משפחתיים או בעיות כלכליות. זה נשמע מוזר אבל זה נכון. לכן, עלינו להפחית את התמריצים של מחבלים פוטנציאליים".

"הקמתי ועדה מיוחדת שתבחן דרכים להסיר ולבטל את כל התנאים המיוחדים שמקבלים אסירים ביטחוניים עד למינימום המתחייב בדין הבינלאומי" הוסיף השר ארדן וציין כי "כל מי שמתכנן להוציא לפועל פיגוע טרור מסיבות דתיות או לאומניות חייב לדעת, או שהוא ישלם על כך בחייו או שהוא יינמק שנים רבות בכלא".

קראו גם:  ניידת טיפול נמרץ ממוגנת ירי הותרמה לזכרו של לוחם הימ"מ נעם רז ז"ל

הוועדה שמונתה על ידי השר ארדן תציג בפניו תמונת מצב מלאה ומקיפה על התנאים בהם מוחזקים אסירים ביטחוניים כיום כולל השוואתם לתנאים שבהם מוחזקים אסירים פליליים. הוועדה תבחן את התנאים המינימליים שאותם מחייב החוק הבינלאומי לספק לאסירים ותמליץ על דרכים להחמרת התנאים הקיימים כיום.

בראש הוועדה יעמוד ניצב בדימוס שלמה קעטבי ובוועדה יהיו חברים בנוסף ניצב בדימוס עוה"ד חנה קלר תג"ד בדימוס, עו"ד אהוד הלוי, גונדר בדימוס אבי וקנין ונציג שב"כ. הוועדה תסיים את פעילותה בתוך 90 יום.

הכנס הבינלאומי לשרי ביטחון פנים והגנת המולדת (IHSF) ביוזמת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מהווה את מפגש ההתנעה להקמת פורום בינלאומי ראשון מסוגו להתמודדות עם האיומים המשותפים בתחומי הטרור, ההסתה והסייבר. הכנס המתקיים בשיתוף פעולה הדוק עם השרה האמריקאית לביטחון המולדת קירסטן נילסן ובמעמד שרי ביטחון פנים ובעלי תפקידים בתחום מ-19 מדינות מרכזיות בזירה הבינלאומית, נועד לשפר את התמודדות המדינות המשתתפות תוך חיזוק מעמדה של ישראל בעולם ומיצובה כמובילה בתחומים אלה.

קראו גם:  לפיד: חוק המטרו הוא חוק שישפיע על אזרחים רבים במדינה, הו...
גלעד ארדן (צילום: המשרד לביטחון פנים)
גלעד ארדן (צילום: המשרד לביטחון פנים)

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן