הצעת חוק: מאסר למתעד ומפיץ סרטוני חיילים בעת מילוי תפקידם


הצעת חוק: מאסר למתעד ומפיץ סרטוני חיילים בעת מילוי תפקידם

היום (ראשון) תעלה להצבעה בוועדת השרים הצעת חוק "איסור צילום ותיעוד של חיילי צה"ל". יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ רוברט אילטוב, יוזם בתמיכת שר הביטחון, אביגדור ליברמן, חקיקה נגד מי שיתעד חיילי צה"ל בתפקיד ויפיץ את החומרים. הצעת חוק העונשין (תיקון – איסור צילום ותיעוד של חיילי צה"ל), התשע"ח–2018 תעלה היום להצבעה בוועדת השרים לענייני חקיקה.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

כבר שנים רבות שמדינת ישראל עדה לתופעה מדאיגה של תיעוד חיילי צה"ל, באמצעות צילומי וידאו וסטילס והקלטות שמע, ע"י ארגונים אנטי ישראליים ופרו פלסטיניים, כגון: "בצלם", "נשות מחסום ווטש", "שוברים שתיקה" וארגוני BDS שונים. במקרים רבים, הארגונים מבלים ימים שלמים בסמוך לחיילי צה"ל בהמתנה קצרת רוח לפעילות שניתן לתעד בצורה מוטה ומגמתית ובאמצעותה להטיל קלון על חיילי צה"ל. התיעוד נעשה לרוב, תוך הפרעה לפעילותם השוטפת והמבצעית של חיילי צה"ל, ואף לעיתים תוך הטחת האשמות ועלבונות בפניהם. כאמור, התיעוד הוא מגמתי וערוך בצורה חד צדדית, שמטרתו אחת – לערער את רוח חיילי צה"ל ותושבי ישראל.

מרבית הארגונים הנ"ל נתמכים ע"י עמותות, ארגונים וממשלות בעלות אג'נדה אנטי ישראלית מובהקת, אשר משתמשים בתכנים המגמתיים האלה לשם פגיעה במדינת ישראל ובביטחונה. על כן, החוק המוצע מבקש לאסור לאלתר את פעולות התיעוד של חיילי צה"ל, למען ביטחונה של מדינת ישראל.

השינוי המוצע בחוק: תיקון סעיף 103

1. בחוק העונשין, התשל"ז–1977, אחרי סעיף 103 יבוא:

"(א)מי שהסריט, צילם ו/או הקליט חיילים בעת מילוי תפקידם, בכוונה לערער את רוח חיילי צה"ל ותושבי ישראל, דינו – מאסר חמש שנים; התכוון לפגוע בביטחון המדינה, דינו – מאסר עשר שנים״.

"(ב) ​בנוסף האיסור האמור בסעיף א', חל איסור הפצת תכני הצילום ו/או ההקלטה ברשתות החברתיות (לרבות "פייסבוק", "טוויטר", "וואטסאפ", "אינסטגרם" ועוד), ו/או בתקשורת הממוסדת (לרבות טלוויזיה, רדיו, עיתונים ואתרי אינטרנט). העובר על הוראה זו בכוונה לערער את רוח חיילי צה"ל ותושבי ישראל, דינו – מאסר חמש שנים; התכוון לפגוע בביטחון המדינה, דינו – מאסר עשר שנים."

יוזם החוק, יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ רוברט אילטוב אומר כי "הגיע הזמן לשים סוף להפקרות הזאת, לא ייתכן שכל פעיל או ארגון שמאל, אשר נתמכים ע״י יישויות זרות, יקבלו גישה חופשית ויתעדו באין מפריע את חיילי צה״ל בעת מילוי תפקידם. עלינו מוטלת האחריות לספק לחיילי צה״ל את התנאים האופטימליים לביצוע תפקידם, מבלי שיצטרכו לחשוש מאיזשהו פעיל או ארגון שמאל שיפיצו את תמונתם לשם עשיית שיימינג והטלת קלון עליהם".

תיעוד לוחמי מג"ב עוצרים מתפרע ערבי שיידה אבנים לעבר הכוחות בבילעין לפני כחודשיים


מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments


כרטיס ביקור דיגיטלי
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
צילום: pixabay

כשהחברים שלכם יספרו לכם על ההטבה שהם קיבלו מאיתנו, אל תהיו מופתעים

הצטרפו עכשיו לרשימת המנויים שלנו

בחינם

אל תפספסו את ההזדמנות

* בלחיצה על "הצטרפות" אני מאשר/ת קבלת הודעות מחדשות מבזק לייב

דילוג לתוכן