חדשות הארץמבזקיםמשפטי/פלילי

אישום נגד תושב חברון בגין מרמה והלבנת הון בכ- 31 מיליון ש"ח

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לפני זמן קצר (שני) לביהמ"ש המחוזי בת"א כתב אישום נגד חלמי גית, בן 33 מחברון, בגין פרשה רחבת היקף של ניהול פורומים לשיתוף ומכירה של פרטי כרטיסי אשראי גנובים. הפורומים כללו כ-1,300,000 משתמשים מכל רחבי העולם, והובילו להונאות ענק בכרטיסי אשראי. בין היתר, היו בפורום פרטים של מאות כרטיסי אשראי ישראליים, והמשתמשים באתר חייבו את הכרטיסים הישראליים בסכום של לפחות 1,000,000 ש"ח (וניסו לחייב בעוד לפחות 5,000,000 ש"ח). העבירות בהן מואשם הנאשם הינן: הונאה בכרטיסי חיוב בנסיבות מחמירות (ריבוי עבירות), קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מתן אמצעים לביצוע פשע, עבירות על חוק המחשבים והלבנת הון בהיקף של למעלה מ-1,000 ביטקוין (BTC).

קראו גם:  70 שנים לאחר הגעת קטר הדיזל הראשון לישראל - שחזורו הושלם

על פי כתב-האישום, הקים וניהל הנאשם את הפורומים בשנת 2008 ועד למועד מעצרו בתחילת החודש. הכניסה אל הפורומים הייתה ללא תשלום, אולם המשתמשים יכלו לרכוש מעמד VIP, תמורת תשלום לנאשם, ובמקרה כזה היו זוכים לקבל פרטים גנובים של כרטיסי אשראי "טריים", אשר הסיכוי לחייב אותם בפועל – גבוה יותר. בנוסף, הנאשם פרסם מדריכים שסיפקו מידע וכלים כיצד לבצע עבירות מחשב שונות, לפרוץ מרחוק למחשבים ולהשתלט על מחשבים או על שרתים מרוחקים.

אישום נוסף מייחס לנאשם עבירות של הונאה כלפי משתמשי הפורומים שלו. הנאשם נהג להציע במרמה למכירה מכשירי טלפון סלולאריים במחירים מוזלים. מרגע שמשתמש היה מעביר לידיו של הנאשם את כספו, היה הנאשם חוסם את המשתמש מהאתר, ונוטל את כספו מבלי לספק תמורה. לאחר מכן היה מפרסם הודעה, כביכול בשמו של המשתמש המרומה, שבה הוא מודה לנאשם על אספקת הטלפון הנייד המוזל.

קראו גם:  דובר צה"ל: ״הן בעבר והן בהווה, היה לטנק תפקיד מכריע, בניצחון ובקביעת תו...

כמו כן, הנאשם דרש כי כל התשלומים אליו יתבצעו באמצעות ביטקוין, שמלכתחילה מקשה מאוד על איתור המחזיק בו; בנוסף, הנאשם פעל באופן עקבי להסוואת זהותו באמצעים טכנולוגיים, ביצע העברות כספיות רבות בין ארנקי ביטקוין לצורך טשטוש עקבותיו, השתמש בשירותי מיסוך מקוונים להרחקתו מחשבונותיו השונים, וכן רשם חלקים מהרכוש שבבעלותו על שמם של קרובי משפחתו.

הפרקליטות מייחסת לנאשם הלבנת הון בהיקף של לפחות 1,071 ביטקוין ששוויים, נכון להיום, מוערך בכ-31,000,000 ש"ח.

במהלך החקירה, בצעד תקדימי, נתפס ארנק ביטקוין של הנאשם והועבר הסכום שנמצא בו לארנק ביטקוין משטרתי. בכוונת הפרקליטות לחלט את כל תכולת ארנקי הביטקוין של הנאשם, אם וכאשר יורשע בדין.

קראו גם:  מתנדבי מד"א הכירו בעבודתם והתחתנו, את הצילומים בחרו לעשות במקום מפתיע
תמונת ארכיון

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן