העולם הערבימבזקיםמצרים

“השותפות האיתנה בין ישראל ומצרים מהווה דוגמא ומופת”

שגרירות ישראל במצרים ציינה אתמול (שלישי) את יום העצמאות ה-70 של ישראל בקבלת פנים במלון ריץ קרלטון בכיכר תחריר בקהיר, בנוכחות אורחים רבים מקרב הקהילה הדיפלומטית והעסקית בעיר ונציגי ממשלת מצרים. המוזמנים נהנו מארוחת עילית ישראלית אותה הכין השף שאול בן אדרת ביחד עם צוות טבחי המלון.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

השגריר דוד גוברין ציין באירוע: “השותפות האיתנה בין ישראל ומצרים מהווה דוגמא ומופת לסכסוכים אזורים ובינלאומיים בעולם כולו עד עצם היום הזה.” יחד עם זאת.. ” אנו נמצאים בעיצומו של המאבק על השלום. מאבק זה דורש שינוי תודעתי והכרתי נרחב המחייב סובלנות, הכרת האחר ואורך רוח. מדובר בתהליכים ממושכים אולם הכרחיים כדי להביא לכך שהשלום לא יהיה רק בין ממשלות, אלא יהפוך לנחלתם של העמים עצמם.

בתוך כל זאת, ניכר שינוי בהתייחסות מדינות העולם הערבי כלפי ישראל: לא עוד אויב כי אם שותף לעיצוב מציאות טובה יותר באזור, מציאות המבוססת על יציבות ופיתוח כלכלי. בעבר הנטייה הייתה לחשוב ששיתוף פעולה בתחום מסוים פועל בהכרח לטובת צד אחד על חשבון האחר. ברבות השנים השכלנו להבין שאין בהכרח מודבר ב”משחק שסכומו אפס” ואנחנו רואים את שיתופי הפעולה כמצב בו שני הצדדים מרוויחים. הסכם הגז שנחתם לאחרונה בין ישראל ומצרים, אשר משרת את האינטרסים של שני הצדדים, מהווה עדות לתמורה זו. נותר לקוות כי בכך תפתח הדרך לשיתופי פעולה בתחומים נוספים”.

“השותפות האיתנה בין ישראל ומצרים מהווה דוגמא ומופת”
צילום: משרד החוץ

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!