חדשות חוץמבזקיםסוריה

צילומי הלוויין חושפים את הנזק העצום שלאחר התקיפה בסוריה

לאחר סוף שבוע מתוח במזרח התיכון ששיאו בתקיפה משולבת של צבא ארה"ב, צרפת ובריטניה בסוריה, הבוקר (ראשון) מתפרסמות תמונות לוויין שחושפות את גודל הנזק העצום שנגרם לאתרים שהותקפו. התמונות שפורסמו ע"י אימאג'סאט אינטרנשיונל הישראלית (ImageSat International) חושפות את ההרס שנגרם למרכז הסורי למחקר מדעי כתוצאה מהתקיפה אתמול (שבת) לפנות בוקר. במקום היו שלושה בניינים מרכזיים של מרכז המחקר המדעי הממוקם בצפון-מערב דמשק הסמוך להר קאסיון. מדובר במכון המחקר הכימי הסורי האסטרטגי והחשוב ביותר של המשטר הסורי, שם גם מפתחים כלי נשק.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

בכיר בממשלת ארצות הברית אמר אתמול לאחר התקיפה של ארה"ב ובנות בריתה כי התקיפה הייתה ממוקדת להשמדת התשתיות הקשורות בנשק הכימי של המשטר הסורי. האתרים שהותקפו שימשו לייצור נשק כימי כמו גז סארין. "בידנו מידע שנעשה בסוריה שימוש בגז סארין וגם בגז כלור בהתקפה האחרונה בעיירה דומא שבפרברי דמשק". גורמים בפנטגון אמרו אמש כי מטרת התקיפה אינה להחליף את המשטר של בשאר אל-אסד או לגרום להפלתו אלא לפגוע בליבה של תוכנית הנשק הכימית הסורית. נשיא ארצות הברית סיכם לאחר התקיפה ואמר כי מדובר ב"תקיפה מצוינת והמשימה הושלמה בהצלחה".

צילום: ImageSat International
צילום: ImageSat International
צילום: ImageSat International
צילום: ImageSat International

הצטרפו עכשיו לנטו - הרשת החברתית של ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!