יישום השלב הראשון בעניין שטח המחייה לאסירים ועצירים - עד אפריל 2019


יישום השלב הראשון בעניין שטח המחייה לאסירים ועצירים – עד אפריל 2019

המדינה הגישה לבג"ץ הודעת עדכון, בהמשך לבקשתה לשינוי מועד קיום פסק הדין בעניין שטח המחיה המזערי לכל אסיר ועצור. כזכור, בדיון שקיים בג"ץ החודש בבקשת המדינה לקבוע כי המועד הסופי לביצוע פסק הדין יחול בשנת 2027, אז יעמוד מרחב המחייה לכל אסיר ועצור על 4.5 מטר מרובע, הורו השופטים למדינה להציג תוכנית מפורטת ולוחות זמנים צפופים לעמידה בפעימה הראשונה שנקבעה בפסק הדין, לשם יצירת מרחב מחיה של 3 מ"ר לפחות, לכל אסיר ועציר.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

בהודעת העדכון, שהוגשה באמצעות מנהל מחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה, ענר הלמן, ועו"ד רן רוזנברג, נאמר כי בתום עבודת מטה שנערכה בעקבות החלטת ביהמ"ש, נמצא כי חסרים כ-2,800 מקומות כליאה לצורך קיום הפעימה הראשונה עליה הורה בית המשפט. בעקבות עבודת המטה שנערכה, הוכנה תכנית שתביא במהירות האפשרית ליישום השלב הראשון.

עד תום חודש נובמבר 2018 יימצא פתרון לכ-1,700 מקומות כליאה מתוך כ-2,800 המקומות הנדרשים לקיום הפעימה הראשונה, עד תום חודש ינואר 2019 יתווספו עוד כ-120 מקומות ועד תום חודש אפריל 2019 יתווספו עוד כ-800 מקומות כליאה.

המתווה האמור מושתת על שני אדנים מרכזיים: הראשון הוא הרחבה משמעותית של השימוש במנגנון השחרור המינהלי, באופן שעתיד לפנות כ-950 – 1,000 מקומות כליאה במהלך תקופת תחולתה של הוראת שעה ייחודית שיש כוונה לחוקק בהקדם האפשרי; האדן השני הוא פתרונות בינוי ארעיים מהירים הכוללים פתיחת שבעה אגפים זמניים של אוהלים חסיני אש, לפי מפרט של שירות בתי הסוהר בלוח זמנים קצר, וכן הקדמת לוחות הזמנים לבניית חמישה אגפים קבועים העשויים מבני בטון מזויין, הנבנים בטכנולוגיה מהירה במתקני הכליאה הביטחוניים ב"קציעות" וב"עופר".

בנוסף, הוחלט על הגברת המודעות לשימוש באיזוק אלקטרוני במסגרת דיוני המעצרים עד תום ההליכים, וזאת על מנת להגדיל את השימוש באמצעי זה במקרים שיימצאו כמתאימים לכך. כמו כן נשיא המדינה צפוי להעניק חנינה מיוחדת לכבוד שנת ה-70 למדינה, והדבר יוסיף לפי ההערכה כמות מקומות כליאה נוספת, שקשה כרגע להעריך את גודלה.

ארכיון – צילום: שב"ס

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments


כרטיס ביקור דיגיטלי
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
צילום: pixabay

כשהחברים שלכם יספרו לכם על ההטבה שהם קיבלו מאיתנו, אל תהיו מופתעים

הצטרפו עכשיו לרשימת המנויים שלנו

בחינם

אל תפספסו את ההזדמנות

* בלחיצה על "הצטרפות" אני מאשר/ת קבלת הודעות מחדשות מבזק לייב

דילוג לתוכן