חדשות הארץמבזקיםמשפטי/פלילי

כתב אישום נגד המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בעכו, "המניע לאומני"

פרקליטות מחוז חיפה הגישה הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד מאלכ יוסף אסדי בן 26 משפרעם בגין 5 עבירות של ניסיון לרצח המהווה מעשה טרור.

מעובדות כתב האישום עולה כי ב-4 במרץ 2018 סמוך לשעה 11.00, הגיע הנאשם יחד עם אשתו לקופת חולים בעיר עכו, לצורך בדיקה רפואית. הנאשם חנה את הרכב בסמוך למקום, על מדרכה ברחוב העצמאות באופן החוסם את המעבר להולכי רגל, והמתין לאשתו ברכב, בעודו יושב במושב הנהג, כאשר המושב מוטה לאחור.

סמוך לפני השעה 11:24, עברה ליד מקום חניית הרכב ניידת משטרה, בה שוטרים מהשיטור העירוני. השוטרים, אשר הבחינו ברכב החוסם את מעבר הולכי הרגל ולא הבחינו בנאשם, הניחו דו"ח תנועה על שמשת הרכב.

קראו גם:  במבצע לילי מיוחד: הקמת המעלית במערת המכפלה יצאה לדרך

בתגובה לכך, יצא הנאשם מהרכב והביע תרעומת על קבלת הדו"ח, תוך שאמר בכעס "שיקח אותך ואת המדינה שלך", וחזר לרכב.

עוד עולה כי לאחר שקיבל את דו"ח, הבחין הנאשם בחייל, המסתכל לעברו. ואז גמלה בליבו של הנאשם ההחלטה להמית חיילים, על ידי דריסה באמצעות הרכב, זאת מתוך מניע לאומני ואידיאולוגי.

הנאשם החל בנסיעה ברחוב העצמאות לכיוון רחוב יהושפט ובכיוון הליכת החייל. משהגיע הנאשם בסמוך לכיכר ומשהבחין כי החייל מתכוון לחצות שם את הכביש, הסיט הנאשם את הרכב בנסיעה מהירה ימינה, לכיוון החייל, ועלה עם הרכב על המדרכה ופגע בחייל בעוצמה באמצעות הרכב, כל זאת בכוונה להמיתו.

עוד עולה כי הנאשם המשיך בנסיעה מהירה במטרה להמית עוד חיילים ופגע בשלושה חיילים פגיעה חמורה וניסה לפגוע בשני חיילים נוספים תוך שהוא מסכנם סיכון ממשי לפגיעה חמור וניסה לגרום למותם.

קראו גם:  מג'דל שמס: נער בן 15 נפצע בינוני עד קשה לאחר שנפל מסוס

המפגע, הדורס נעצר באחת מזירות הפיגועים לאחר שנורה על ידי חייל ששהה במקום. כאמור, הותר לפרסום כי ממצאי החקירה בשב״כ ובמשטרה מעידים על כך שאסדי ביצע את הדריסות ממניע לאומני-אידיאולוגי.

התיק נחקר ע"י הביטחון הכללי ובשיתוף ימ"ר חוף – משטרת ישראל. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לעצור את הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

הפיגוע בעכו (צילום: דוברות המשטרה)
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן