חדשות הארץמבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: רצחו את אדבנט שומונוב ושרפו את גופתו ביער סמוך לשדרות

פרקליטות מחוז דרום הגישה אתמול (רביעי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד אסף סויסה, תושב שדרות כבן 21 ונגד מור מצלאוי, תושב באר שבע כבן 20 בגין רציחתו של אדבנט שומונוב ז"ל תושב שדרות, בסוף חודש פברואר 2018, אשר גופתו ורכבו החרוכים נמצאו ביער איבים הסמוך לשדרות. כתב האישום מייחס לשניים גם עבירות הצתה ושיבוש מהלכי משפט ועבירות בנשק.

מכתב האישום, עולה כי הנאשמים חברים ועובדים יחד בחברת "הוט" ועל רקע היכרותו המוקדמת של סויסה עם המנוח, הגיעו השניים לביתו של המנוח בתאריך 25 בפברואר 2018 בשעות הערב. במעמד זה הציע להם המנוח לרכוש ממנו סם מסוכן מסוג קנאביס במשקל של כ – 70 גרם, אותו הציג לנאשמים במעמד המפגש, וזאת תמורת 60 ש"ח עבור כל גרם. הנאשמים סיכמו עימו כי ירכשו ממנו את הסם למחרת היום.

צילום: דוברות המשטרה

כתב האישום מתאר כיצד לאחר הפגישה האמורה ניסו הנאשמים לפרוץ לביתו של המנוח ולגנוב את הסם, ומשלא עלה הדבר בידם עזבו את המקום מבלי שביצעו את זממם.

למחרת היום (26.02.18) בשעת צהריים, בהתאם לסיכום ביניהם, הגיע המנוח לביתו של סויסה והשאיר שם עבור הנאשמים 56.5 גרם סם מסוכן מסוג קנאבוס כשהוא מחולק ל – 8 יחידות. בהמשך היום יצר המנוח קשר עם סויסה ותיאם מולו מפגש במהלכו יעביר לו סויסה את התמורה הכספית עבור הסם שקיבל.

עפ"י כתב האישום, על רקע חוב הסמים האמור, החליטו הנאשמים לרצוח את המנוח.

לשם ביצוע הרצח נפגשו הנאשמים עם המנוח יום אחרי ( 27.02.18) בסמוך לשעה 02:30, ליד ביתו של סויסה, מיד לאחר שהמנוח סיים משמרת בעבודתו כמאבטח באולם אירועים, כשהם מעמידים בפני המנוח פנים כי מטרת הפגישה הינה לשלם לו תמורת הסם. במהלך הפגישה, ביקשו הנאשמים מהמנוח כי יסיעם ברכבו למקום מבודד ביער איבים הסמוך לשדרות, שם הבטיחו לו כי ישלמו לו עבור הסם. המנוח נעתר להצעה והסיע את הנאשמים ברכבו ליער.

קראו גם:  בתום חקירה סמויה: סוכל ניסיון להברחת אמל"ח במרחב חטיבת הבקעה והעמקים
צילום: דוברות המשטרה

בהגיעם אל היער דרשו הנאשמים מהמנוח כי ישאיר ברכב את הנשק אותו נשא על גופו במסגרת עבודתו כמאבטח, והמנוח עשה כן ויצא יחד עם הנאשמים מהרכב לאחר שהשאיר בו את האקדח שנשא.

המנוח והנאשמים הלכו יחד ביער ושוחחו על מחיר הסם תוך שהם צועדים לפנים היער. בשלב זה אחד הנאשמים הכה את המנוח מאחור בראשו. מעוצמת החבטות נפל המנוח ארצה והנאשמים, היכו יחד את המנוח בחוזקה באגרופים ובעיטות בראשו ובגופו ומטיחים בגופו אבנים. המנוח נאנק מכאבים, התחנן על חייו וצעק לעברם: "די, הצילו", אך הנאשמים המשיכו להכותו עד אשר חדל להגיב.

בשלב זה גרר סויסה את המנוח לכיוון הרכב, ומצלאוי התקדם לכיוון הרכב ובדק את תכולתו. כשהבחינו הנאשמים כי המנוח עודנו נושם – הוסיפו לבעוט בו בראשו, בבטנו ובחזהו, עד שסברו כי הוא מת.

מיד לאחר האמור לעיל עזבו הנאשמים את היער כשהם מותירים את המנוח ברכב וכשהם מתכננים לשוב אל הרכב כעבור זמן קצר ולהצית את המנוח ואת הרכב.

הנאשמים יצאו מהיער, הגיעו לתחנת הדלק "תפוז" באזור התעשייה בשדרות, ומילאו מיכל ריק בסולר וכן רכשו מצת. קודם לכן ניסה מצלאוי לרכוש גם פנס שישמש אותם בדרכם חזרה ליער, אך לא מצא.

מיד לאחר מכן, חזרו הנאשמים למקום בו השאירו את המנוח בתוך רכבו ביער. הנאשמים נטלו מתוך הרכב את האקדח שבתוכו מחסנית אשר הכילה 11 כדורי תחמושת וכן פריטים נוספים השייכים למנוח ואת מפתחות הרכב.

קראו גם:  "מדינת ישראל בהובלה של בני גנץ משתפת פעולה עם הרשות הפלסטינית"
צילום: דוברות המשטרה

בשלב זה שפך סויסה את כל תכולת מיכל הסולר על גופו של המנוח ועל פנים הרכב והנאשמים הציתו יחד את המנוח ואת הרכב. גופו של המנוח עלה בלהבות והאש התפשטה על כל חלקי גופו ובכל חלקי הרכב.

הנאשמים נמלטו מן המקום כשהם מותירים את המנוח בוער בתוך הרכב. האש אשר בערה, כילתה את גופו של המנוח עד כדי אובדן צלם אנוש.

צילום: דוברות המשטרה

מיד לאחר מכן הגיעו הנאשמים לביתו של סויסה, שם התקלחו, החליפו את בגדיהם והכניסו את הבגדים המגואלים בדם לשקיות זבל. קודם לכן עוד הספיקו השניים לשטוף את ידיהם בשלולית על מנת להסתיר את הדם שהיה על ידיהם כתוצאה מתקיפת המנוח, וכן פשטו את מעיליהם המגואלים בדם, והחביאו אותם בשיחים בנתיב הליכתם. את האקדח שנטלו מהמנוח החביאו השניים בין השיחים הנמצאים בסמוך לגן שעשועים בשדרות.

בהמשך השליכו את בגדיהם בפחי אשפה בדרך והשליכו את מפתחות הרכב של המנוח בערוץ נחל.

צילום: דוברות המשטרה

שעות ספורות לאחר ביצוע הרצח, נסעו הנאשמים למועדון בראשון לציון וחגגו במסיבת פורים מטעם מקום עבודתם, במהלכה אף עישנו חלק מהסם שקיבלו מהמנוח.

שומונוב היה אמור להגיע מיד בתום עבודתו לבית חברתו, משלא הגיע, הגישה החברה הודעה בתחנת המשטרה בשדרות אודות העדרותו.

בהמשך להגשת ההודעה, ניסתה חברתו להתקשר שוב לטלפון שלו, ומהעבר השני ענה לה נער אשר טען כי מצא את הטלפון. כאשר נפגשה עם הנער על מנת שיחזיר לה את מכשיר הטלפון, סיפר לה כי ליד המקום שבו מצא את המכשיר היה רכב שרוף. חברתו של המנוח עדכנה את המשטרה ומייד יצאו שוטרים למקום המתואר ביער איבים. במהלך הסריקות ביער איתרו השוטרים רכב שרוף ובתוכו גופה חרוכה. החקירה הועברה לחוקרי היחידה המרכזית של משטרת ישראל.

קראו גם:  אסיר פלילי בן 41 מת בבית הסוהר "דמון"

בתחילת החקירה, גילו החוקרים כי למנוח היה קשר עם אחד החשודים, אסף סויסה המוכר למשטרה. הצעיר נעצר והובא לחקירה ביחידה המרכזית באשדוד. במהלך החקירה עלה חשד כי הוא מעורב ברצח, ובהמשך החקירה הגיעו חוקרי משטרת ישראל לצעיר הנוסף, מור מצלאוי מבאר שבע. במהלך פעולות החקירה הרבות שנעשו ע"י חוקרי היחידה המרכזית של משטרת ישראל, שני החשודים קשרו עצמם, והאחד את השני, לביצוע הרצח.

במהלך חקירת המקרה, השניים שחזרו את הרצח בפני חוקרי משטרת ישראל החוקרים איתרו ראיות משמעותיות הקושרות את החשודים למנוח וזירת הרצח בין היתר נמצאו בגדי החשודים עם כתמי הדם עליהם.

צילום: דוברות המשטרה

במקביל להגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות להורות על מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים נגדם.

בבקשת המעצר עמדה עו"ד מרום על חומרת מעשיהם של הנאשמים: "בשים לב לרצח האכזרי והמתועב אשר ביצעו וזאת בכדי להימנע מתשלום חוב של מה בכך למנוח…. אשר את חייו נטלו בגסות, באכזריות וברשעות אין קץ, כשהם חובטים בראשו בגרב ובתוכה אבן עד אשר נפל, והוסיפו לנהוג בו באכזריות איומה גם עם נפילתו על הארץ, עת הכו בו באגרופים, בבעיטות ובאבנים.

לא זו אף זו, גם לאחר שהמשיב שכב מוטל על הארץ בלא נוע, נמשכה מסכת ההתעללות כשהם גוררים אותו על הארץ…. אם לא די במסכת ההתעללות שתוארה עד כה, הוסיפו המשיבים לנהוג בחייתיות ובאכזריות עצומה במנוח, ולא בחלו בכל אמצעי על מנת להביא לשריפת גופתו….. חזרו חזרה ליער בו השאירו את המנוח ברכבו, שפכו סולר על גופו ועל פנים הרכב והציתו את הגופה".

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן