בריאותחדשות הארץמבזקים

עליה בביקוש לניתוחים פלסטיים לרגל חופשת הפסח

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית קורא לציבור לא להתפתות למבצעים והבטחות שווא

חופשת חג הפסח, משפיעה כך מסתבר, על קבלת ההחלטה החשובה לקביעת המועד לביצוע ניתוח פלסטי. האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, מדווח על עלייה בביקוש לניתוחים פלסטיים לרגל חופשת הפסח בעיקר בקרב אנשי חינוך. התופעה בולטת במיוחד בקרב מורות, מורים, מנהלות בתי ספר וגם סטודנטים שרוצים לנצל את חופשת הפסח הארוכה להחלמה מהניתוח הפלסטי. באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית מסבירים כי ההתפתחות האדירה בתחום האסתטי והביקוש מצד הציבור, מצמיחים, למרבה הצער יותר שרלטנים בשטח וממליצים לא להתפתות למבצעים והבטחות שווא.

ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית מסר כי: "עיקר הביקוש בפסח בקרב אנשי חינוך הוא לניתוחים פלסטיים שונים בפנים. החל ממתיחת פנים בקרב נשים בגילאי 60 דרך הרמת עפעפיים עליונים או מתיחת מצח לנשים ולגברים בגילאי 50 וגם ניתוח פלסטי באף שבעבר היה כמעט נחלתן של נשים בלבד והיום קצת יותר פופולארי בקרב גברים. בהקשר זה חשוב לדעת כי ניתוח פלסטי יכול לחולל שינוי דרמטי ולהשפיע על תחושת הביטחון העצמי, אך יחד עם זאת יש לשקול את ההחלטה לעומק. לא להתפתות למבצעי אחד פלוס אחד, הגרלות פרסים והבטחות שווא ולוודא שהמנתח שבחרתם הוא בעל תואר מומחה בכירורגיה פלסטית, הניתן על ידי משרד הבריאות וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית".

קראו גם:  בן 16 מהדרום נעצר בחשד להשחתת מצבה סמוך לשער האריות בירושלים

ד"ר כהן, הוסיף כי: "לצערנו בשנים האחרונות, לא מפעיל משרד הבריאות את סמכותו כרגולטור בתחום הרפואה האסתטית ובכך גורם לכניסה של גורמים לא מקצועיים לתחום. בכל שבוע מגיעים לחדרי המיון כ-5 אנשים עם סיבוכים שונים לאחר טיפול אסתטי. ערפל כבד מוטל על התחום, הגשנו עשרות תלונות בעניין למשרד הבריאות. התחום דורש מהרגולטור להתעורר, לפזר את הערפל ובכך להגן על הציבור. יש לקבוע את גבולות העיסוק ולערוך מבחן לקביעת רף ידע למי שמעוניין לטפל באנשים".

ד"ר מאיר כהן

מסקר שערך האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, במהלך השנה החולפת עלה כי הניתוחים המועדפים בארץ הם ניתוח שאיבת שומן, הפופולארי בקרב 27% מהישראלים, ניתוח פלסטי באף אשר מועדף על ידי 23% מהישראלים וניתוח של החזה שמועדף על ידי 16% מהציבור. אחריהם מובילים ניתוח הרמת עפעפיים שמועדף על ידי 12% מהישראלים, ניתוח למתיחת הפנים או הצוואר שנבחר אף הוא על ידי כ – 12% מהישראלים והאחרון הוא ניתוח למתיחת הבטן והזרועות שמועדף על ידי כ – 10% מהציבור. הסקר נערך באמצעות מכון איפסוס מחקרי שוק.

קראו גם:  חשד: גנב ציוד בשווי 30 אלף ש"ח ממחסן חקלאי באזור גוש עציון

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית הוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לכ – 300 הרופאים המומחים והמתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית בישראל ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר. האיגוד המהווה חלק בלתי נפרד מההסתדרות הרפואית בישראל, מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות במטרה ליישמם בארץ. כחברי איגוד יכולים להצטרף רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית.

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן